28 Şubat 2024 Çarşamba

Fenerbahçe’de sponsor krizi

2006’dan bu yana devam eden Fenerbahçe-Ülker işbirliği sonlanma aşamasında.  Ülker tüm branşlardan sponsorluğunu çekme hazırlığında. Fenerbahçe genel sekreteri Mahmut Uslu konuyla ilgili olarak, “Murat Ülker ile görüşmeler olacak. 1 hafta içinde iş birliğinin devam edip etmeyeceği netlik kazanır” ifadelerini kullandı.

Ülker’in geçtiğimiz aylarda aldığı futboldaki sponsorluklardan çekilme kararının, tüm spor branşlarını kapsadığı öğrenildi. 9 yıldır Fenerbahçe Basketbol Takımı’na sponsor olan, Ülker Arena’yı inşaa eden ve takımın bu yıl Final-Four oynamasında önemli pay sahibi olan Ülker’le, Fenerbahçe’nin geleceği henüz netlik kazanmadı. Murat Ülker’in tüm sponsorluklardan çekilmekte kararlı olduğu öğrenilirken, milyon dolarlar harcanıp inşaa edilen Ülker Arena’nın atıl kalma olasılığı, takımın geçen sene Final-Four oynaması ve bazı oyuncuların sözleşmelerinin devam etmesi, birlikteliğin devam etme ihtimalinin sürmesine neden oluyor.

Geçtiğimiz yıllarda Ülker, taahhüt ettiği rakamın 2-3 katını basketbol takımına harcarken, Final-Four’a kalan takımın bütçesi olan 30 milyon Euro’yu tamamen kendi karşılamıştı. Bu şartlar altında Fenerbahçe’nin tek başına bu yükün altından kalkması da oldukça zor görünüyor.

Fenerbahçe, Ülker ile 2006 yılında başlayan sponsorluk boyunca; 5 Türkiye Basketbol Ligi şampiyonluğu, 3 Türkiye Kupası şampiyonluğu ve 2 Cumhurbaşkanlığı Kupası kazandı. 9 sezon boyunca Euroleague’de mücadele eden Fenerbahçe Ülker, bir çeyrek final, bir de Final-Four oynadı

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER