Fenerbahçe’de Van Persie çılgınlığı

Yeni sezona yıldız golcü ile başlamak isteyen Fenerbahçe yönetiminin Hollandalı yıldız oyuncu Van Persie ile büyük ölçüde anlaşmaya vardığı iddia ediliyor.

Emenike’den istediği verimi alamayan ve  şampiyonluğu Galatasaray’a kaptıran Fenerbahçe yıldız oyuncunun transferi ile psikolojik olarak rakiplerine üstünlük kurmak istiyor.

3 Temmuz sürecinde yönetimde yer alan ve Aziz Yıldırım’ın cezaevinde çıkmasının ardından yönetimden ayrılan Nihat Özdemir, Van Persie transferinde Fenerbahçe’ye maddi konuda katkıda bulunacak. Kulübün içinde resmen görev almak istemeyen Özdemir, maliyeti yüksek olan transferdeki pürüzleri giderdi ve gelecek sezon sözleşmesi sona erecek Van Persie’nin menajerini ikna etti.

Manchester United’ta yıllık 12 milyon Euro kazanan ancak yedek kalmaya başlayan oyuncunun kulübünden ayrılmak istediği gelen bilgiler arasında.

Micheal Laudrup’un takımı Katar ekibi Lekwiya’nın yıllık 8,5 milyon euro teklif ettiği 31 yaşındaki Persie, kariyerini hala Avrupa’da sürdürmek istiyor. Özdemir yıllık net ücret olarak 5 milyon euro ile artı olarak şampiyonluk, gol, maç başı ve Avrupa’da başarı bonuslarıyla Hollandalı yıldıza 9,5 milyon euroluk bir sözleşme teklif etti.

Van Persie’nin şampiyonlar liginde oynayacak bir takıma transfer olmak istediği ancak Fenerbahçe’nin oynayacağı 2 zorlu ön eleme mücadelesinin oyuncuyu düşündürdüğü iddialar arasında.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER