22 Şubat 2024 Perşembe

Galatasaray Burak Yılmaz’ı sattı

Galatasaray, Burak Yılmaz’ın transferi için Çin’in Beijing Guoan Kulübü ile anlaşmaya vardı. Bu transferin teknik direktör Mustafa Denizli’nin karşı çıkmasına rağmen gerçekleştiği öğrenildi.

Burak Yılmaz, Beijing Guoan ile 4 yıllık sözleşme için prensipte anlaştı. Burak Yılmaz için Galatasaray kulübü 8 Milyon Euro bonservis bedeli alacak. Alınan bonservis bedelinin %25’i (2 Milyon Euro) Trabzonspor’a ödenecek.

İki ülke arasındaki saat farkından dolayı transferin yarın resmiyet kazanması bekleniyor.

Çin kulübü Beijing Guoan, Burak Yılmaz’ın transferi sonrasında elde edilecek başarılara bağlı olarak Galatasaray’a 1 – 2 Milyon Euro ek ödeme yapacak.

Çin kulübünün Burak Yılmaz’a 4 yıl için 32 Milyon Euro ödeyeceği iddia ediliyor. Ücretler konusunda kesin bilginin birkaç saat içerisinde açıklanması bekleniyor.

Hatırlanacağı gibi Galatasaray ara transfer döneminde kadrosuna golcü transferi yapmak istemiş ancak herhangi bir forvet oyuncusu ile anlaşamamıştı.

Burak Yılmaz’ın ayrılığının ardından Galatasaray’da Umut Bulut, Sinan Gümüş ve genç Volkan Pala dışında forvet oyuncusu kalmadı.

Burak Yılmaz, Süper Lig’de faal oyuncular içinde en golcü isim konumunda bulunuyordu. (255 maç / 136 gol / 0,53 ort.)

Burak Yılmaz, Galatasaray forması altında 142 resmi maça çıktı ve 82 gol kaydetti. (maç başına 0,58 gol ort.)

Burak Yılmaz, bu sezon Galatasaray formasıyla çıktığı 15 lig maçında 9 gol attı.

Burak Yılmaz’ın satılması yılın skandalı

NTVSpor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Burak Yılmaz’ın 8 milyon euro karşılığı Beijing Guoan takımına gitmesine ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Bu transfer geçen hafta olsaydı satmak doğru olur derdim. Galatasaray, Avrupa hedefini bıraktı demek ki. Geçen hafta olsaydı vermeleri lazımdı. Bu hareket yönetim ve teknik direktör Mustafa Denizli için fiyasko. Avrupa’da yoluna devam eden bir takım Galatasaray. İyi ki bu Çinliler çıktı, bunları sadece karate filminde görüyorduk. Burak ve Galatasaray için hayırlısı olsun. Bu transferin zamanlaması yılın skandalı.”

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER