28 Şubat 2024 Çarşamba

Galatasaray’ın Damiao transferinde şok gelişme

Brezilya basınının geçtiği son dakika haberine göre; Santos’taki sözleşmesini mahkeme kararıyla fesheden Damiao için yerel mahkemeden ‘ret’ kararı geldi. Brezilyalı oyuncu Santos’un oyuncusu olarak devam edecek ve onu transfer etmek isteyen kulüp Santos kulübüne bonservis bedeli ödemek zorunda kalacak.

Verilen karara ek olarak, oyuncuyu Santos’un izni olmadan kadrosuna katan bir kulübün 200 milyon euroluk bir ceza ile karşı karşıya kalabileceği açıklandı. Damiao’nun avukatlarının, 5 gün içinde verilen karara itiraz etme hakları bulunduğu da kaydedildi.

26 yaşındaki futbolcunun peşinde Galatasaray ile birlikte; Inter, Napoli, Milan ve Torino da bulunuyor.

Leandro Damiao kimdir?

26 yaşındaki Brezilyalı oyuncu, Brezilya’nın son dönemde yetiştirdiği en önemli potansiyellerden biri olarak gösteriliyordu. 18 kez Brezilya Milli takım formasını giyen futbolcunun 3 golü bulunuyor. 2013 Aralık ayında 13 milyon Euro’ya İnternacional’den Santos’a transfer olan Damiao öncesinde Avrupa’nın dev kulüplerinin de takibindeydi ve piyasa değeri 25 milyon Euro olarak gösteriliyordu. Bu sezon başında Cruzeiro’ya kiralanan 26 yaşındaki golcü beklentileri karşılamaktan uzak kaldı. 12’si ilk 11 olmak üzere toplam 23 maçta oynadı, sezonu 4 golle tamamladı.

[youtube id=”m6NfSR-LrCM” width=”620″ height=”360″]

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER