Galatasaray küçülmeye gidiyor

Galatasaray başkanı Dursun Özbek, önümüzdeki seneden itibaren Galatasaray’ın küçülmeye gideceğini açıkladı.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, CNN Türk’te yayınlanan Hafta Sonu programında gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Galatasaray’ın önümüzdeki sene küçülmeye gideceğini belirten Özbek, bütçenin düşürüleceğini söyledi.

Ergin Ataman ile ilgili yaşanana tartışmalarda, kendisinin Galatasaray ailesinin bir parçası olduğunu vurgulayan Özbek, “Taraftarın misyonu maç bitene kadar futbolcularını desteklemektir. Diğer olayları tanımıyorum.” dedi.

Özbek’in konuşmasından satır başları şu şekilde:

“Aziz Yıldırım ile zoraki yan yana gelmedim. Spor için bu görüntüleri sergilememiz lazım.”

“Diğer kulüplerde 15 Temmuz sonrası FETÖ temizliği yapan kulüp görmedim. Tek biziz. FETÖ’ye karşı diğer kulüpler ne yaptı?”

“Ben buradan çağrı yapıyorum, taraftarın desteğinde her zamankinden daha çok ihtiyacımız var.”

FETÖ temizliği yapan tek kulüp biziz

Özbek, ‘Galatasaray’ın adının FETÖ’yle çokça anılması kulübü nasıl etkiliyor?’ sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Galatasaray 15 Temmuz sonrası içinde FETÖ temizliği yapan benim bildiğim tek kulüp. Galatasaray bunu yaptığı için tartışılıyor. Ağustos’ta bunların hepsini disipline sevk ettik, yönetim kurulu olarak karar aldık. Galatasaray’ın tartışılmasının nedeni bu. Galatasaray yüzyıllar boyunca devletinin yanında yer almıştır.”

Galatasaray’da en önemli sorunun mali yapının bozukluğu olduğunu ifade eden Dursun Özbek, futbol dışındaki branşların getirisinin çok yüksek olmadığını, ayrıca giderlerinin yüksek olduğunu söyledi. Futbol dışındaki amatör branşlara 40 milyon dolar harcandığını söyleyen Özbek, bu paranın karşılığında 10 milyon dolar getiri geldiğini ve her yıl bu branşlarda 30 milyon dolar açık verdiklerini söyledi.

Feda bize uygun değil

Dursun Özbek, Galatasaray’ın mali yapısının 2-3 yıllık bir süre içinde düzene gireceğini söyleyerek, kendi modellerinin Beşiktaş’tan farklı olduğunu öne sürdü. Yeni kaynaklar oluşturmanın bu işin esası olduğunu belirten Özbek, ‘Feda’ gibi geriye dönük uygulamalar yapmanın kendisine çok uygun gelmediğine söyledi.

Galatasaray’ın gelir ve gider dengesinin aslında dengede olduğunu ve sarı-kırmızılı ekibi asıl yıpratanın faiz yükü olduğunu belirten Özbek, faiz sarmalından çıkmaları gerektiğini söyledi.

Basketbolda bütçe düşecek

Sarı-kırmızılı takımın Başkanı Dursun Özbek, taraftara çağrı yaparak, “Onların maça çok daha fazla gelmelerine ihtiyacımız var. Galatasaray’a küsülmez. Galatasaray halatı hep beraber çeken bir his takımıdır” şeklinde konuştu.

Basketbol ile ilgili de konuşan Özbek, gelecek yıl Euroleague’de olamayacakları için basketbolda da bütçenin azaltılacağını duyurdu.Riva-Florya projesinden ilk gelirin geldiği ve bunun borcu bir miktar azalttığını belirten Özbek, Cumhurbaşkanı’na bazı projeler götürdüğünü ve bunlar için destek istediğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın buna duyarsız kalmadığının altını çizen Özbek, projelerin başladığını belirterek mali yapının düzelmesi için büyük gayret içinde olduklarını söyledi.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER