Galatasaray Luis Campos ile görüşüyor

Galatasaray kulübü sportif direktörlük görevi için dünyaca ünlü Portekizli isim Luis Campos ile görüşüyor.

Daha önce Real Madrid, Monaco ve Lille gibi kulüplerde görev alan 57 yaşındaki başarılı isim ile imza aşamasına gelindiği iddia ediliyor.

Başkan Burak Elmas’ın Luis Campos’tan futbolda yeniden yapılanma konusunda danışmanlık istediği öğrenildi.

Luis Campos Kimdir?

Monaco’da göreve başladığı dönemde Bernardo Silva’yı 15.7 milyon Euro, Bakayoko’yu da 8 milyon Euro’ya kadroya katan Campos, bu iki oyuncunun satışından Fransa kulübüne 90 milyon Euro kazandırdı.

Monaco’dan ayrıldıktan sonra Lille’de sportif direktör olarak görev alan Luis Campos; Nicolas Pepe, Malcuit ve Thiago Mendes’i toplam 28 milyon Euro karşılığında transfer etti. Lille bu 3 oyuncudan 2 sezon sonra 114 milyon Euro gelir elde etti. Yusuf Yazıcı, Mehmet Zeki Çelik, Mustafa Kapı ve Burak Yılmaz’ı Lille’in kadrosuna katarak şampiyonlukta kritik rol alan Campos takımdan sezon ortasında ayrılmış olsa da oluşturduğu yapı, tarihi başarıya imza attı.

Paris Saint-Germain’in yıldız futbolcusu Kylian Mbappe’yi profesyonel yapan ve genç oyuncunun Monaco’dan 145 milyon Euro bedelle PSG’ye transferiyle büyük ün kazanan Luis Campos, 2018 yılında Mbappe’nin Real Madrid forması giyebileceğini söylemişti.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER