Galatasaray’a sponsor piyangosu

Galatasaray kulübü stadyum isim hakkı için Kuwait Airways ile anlaşma masasında. 5 yıllık gelir beklentisi 80 Milyon Dolar.

Sportif A.Ş. yöneticisi Erden Timur’a ait NEF firması ile stadyum sponsorluk anlaşması bulunan Galatasaray’da Erden Timur’un daha iyi şartlarda yeni sponsor bulunursa Galatasaray’ın yararına anlaşmadan çıkabiliriz açıklamasının ardından yeni sponsor adayları ile görüşmeler hızlandı.

En ciddi aday Kuwait Airways

Kuveyt Devlet Fonu heyetiyle, Galatasaray Yönetimi arasında stat isim hakkı sponsorluğu konusunda sürpriz bir görüşme yapıldı. Buna göre fona bağlı Kuveyt Havayolları’nın (Kuwait Airways), Galatasaray’ın stadına isminin verilmesi ve stat çevresindeki reklam işleri de dahil olmak üzere, 5 yıllığına toplam 80 milyon Dolar’lık bir anlaşma yapılması üzerinde konuşuluyor. Görüşmelerde son aşamaya gelindiği ve müjdenin çok kısa süre içine duyurulacağı iddia edildi.

Nef’in sahibi Erden Timur’un, “Sponsor bulalım yeter, benim için stada Nef denilmesi çok önemli değil.Anlaşmamız ve ödemelerimiz devam edecek. Her şey Galatasaray için” ifadelerini kullandığı öğrenildi. Yani imzalar atılırsa, Galatasaray hem Kuveyt Havayolları’ndan senelik 16 milyon Dolar (267 milyon TL) hem de aynı zamanda Nef’ten 72.5 milyon TL almaya devam edecek.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER