28 Şubat 2024 Çarşamba

Galatasaray’ın çehresini değiştiririm

Sezonun flaş ekibi Akhisar Belediyespor yeni sezon için Avrupa Kupası iddiasını sürdürüyor. Ege ekibi oynadığı futbolla taraflı, tarafsız herkesin takdirini kazanıyor.

Hatırlanacağı gibi Akhisar belediyespor teknik direktörü Cihat Arslan 1993-1994 sezonunda Galatasaray forması giymiş ve 13 Nisan 1994’te oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi grup maçında Spartak Moskova’ya attığı gol Galatasaray’ın, hem Avrupa Kupalarındaki 100., hem de UEFA Şampiyonlar Ligi grup maçlarındaki ilk golü olarak tarihe geçmiştir.

Akhisar Belediyespor’un başarılı teknik direktörü Cihat Arslan Hürriyet gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

G.Saray’a karşı neden şansınız tutmuyor?

– Onlara karşı iyi de oynuyoruz. İnanın Galatasaray’a karşı galip gelmeyi çok istiyorum. Beşiktaş maçına giderken baktım ki taraftarları kötü sözler sarfediyor. Şaşırdım. Sordum, “Neden bağırdılar?” diye. Beşiktaş ve Fenerbahçe’yi yenip, Galatasaray şampiyonluğa giderken en kritik zamanda onlara mağlup olduk diyeymiş tepki. Bunu silmek için çok uğraşıyorum.

TAKIM HOCASINA GÖRE ŞEKİLLENMELİ

HAMZAOĞLU, Denizli… G.Saray’dan ayrılmalarına ne diyeceksiniz?

– Hamza Hoca’nın gönderiliş şekli o günkü şartlara göre yanlıştı. Mustafa Hoca, karar verdi gitti. Bence yönetim sezon sonuna kadar Mustafa Hoca’yı tolere edebilir ve yollarını ayırmazdı. Şimdi Hamza Hoca, Mustafa Hoca hatalı. Peki bu işin içinde olanların hiç mi hatası yoktu. Başarıda herkes çıkıyorsa fotoğrafa ve “Ben de varım” diyorsa, başarısızlık neden bir kişiye kalıyor? Başarısızlık sadece teknik direktöre ait değil bence. Takım hocasına göre şekillenmeli. Bir oyuncu grubu var ve onlar kendisine göre hoca arıyor. Ben tabloyu öyle görüyorum. Hiç bir tane kadro dışı kalan oyuncu oldu mu? Olmadı. Ama gönderilen Türkiye’nin en değerli iki hocası oldu. Galatasaray’ın sorunu sadece hoca değil.

İŞE İTAAT, FUTBOLCUNUN GÖREVİDİR

GALATASARAY’ın sorunu ne?

– Şu anki kadrosu, Süper Lig’de yüzde 100 şampiyonluğa oynar. Ama enerji ve sinerjiye bakarsanız, oynamaz. En azından bu puan ve bulunduğu yer Galatasaray’a yakışmıyor. Duyumlarımız, antrenman modelini beğenmeyen bir takımdan bahsediliyor. İşe itaat etmek de futbolcunun görevidir. Her futbolcuya göre bir antrenman modeli, taktik belirlersek o zaman teknik direktöre gerek kalmaz ki.

Oyuncular teknik adam gönderebilir mi?

– Sayıya bağlı, yere bağlı, yetkiye bağlı. Burada futbolcu grubunun sayısı da önemli. 1-2 tane olur, mücadele edersiniz. Ama bir de işin yönetici kısmı var. O payeyi verdiyse futbolcuya, bu olabilir. Büyük kulüplerde böyle şeyler olmaması lazım.

GALATASARAY’IN BAŞINDA OLSAM ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİRİM!

HAYALİNİZDE Galatasaray hocalığı var mı?

– Ben teklif beklemem. Akhisar ile sözleşmem var. Ama ben Galatasaray’a gelsem çehresini değiştiririm. Bunu iddialı söylüyorum. Ben oradaki futbolcuları ikna edeceğimi de, otoriteyi sağlayacağımı da biliyorum. Onlara karşı taktiksel, teknik olarak ne verilmesi gerektiğine de inanıyorum, biliyorum. Mütevazılık yapmayacağım bu konuda.

Cihat Arslan’ın Galatasaray formasıyla Spartak Moskova’ya attığı o gol

[youtube id=”ynuD8sbJgyg” width=”620″ height=”360″]

Kaynak: Hürriyet

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER