Galatasaray’ın son gözdesi Pione Sisto

Galatasaray, teknik direktör Mustafa Denizli’nin isteği doğrultusunda transferde genç isimlere yöneliyor. Galatasaray’ın son gözdesi 171 cm boyundaki Uganda asıllı Danimarka Liginde forma giyen 20 yaşındaki Pione Sisto.

Sisto Danimarka U21 milli takımıyla çıktığı 4 karşılaşmada 4 gol atma başarısı göstererek A milli takıma yükseldi.  Sağ ayaklı genç oyuncu her iki kanattada görev yapabiliyor ancak en başarılı olduğu mevkii sağ açık.

Danimarka’nın Midtjylland kulübünde forma giyen genç oyuncu toplam 69 karşılaşmada 24 gol kaydetti. Bu sezon ise şans bulduğu 24 karşılaşmada 4 gol 1 asist ile takımına katkı yaptı.

2018 yılı sonuna kadar kulübü ile sözleşmesi bulunan Sisto’nun bonservis bedelinin 3,5 Milyon Euro civarında olması bekleniyor.

Pione Sisto’yu Trabzonspor teknik direktörü olduğu dönemde Ersun Yanal’ın da istediği ancak dönemin sportif direktörü Süleyman Hurma’nın bu transferi reddettiği iddia ediliyor.

[youtube id=”N3twboCUeNU” width=”620″ height=”360″]

Galatasaray teknik direktörü Mustafa Denizli’nin bugün yaptığı transfer açıklamaları;

“Transfer çalışmaları zor geçiyor çünkü Donk haricinde yaş konusuna önem veriyoruz. 20 22 yaş grubunda istiyoruz. Transfer için yakın çalışmada olan arkadaşlarımız var. Raporlar bize geliyor.”
“Yarım saat önce yaptığımız görüşmede transfer olumsuz sonuçlandı”
“Donk ve Linnes aramıza katıldı. Gelecek arkadaşların, belirli bir yaş sınırının altında olması lazım, Donk’u bu yaş grubunun dışında değerlendiriyorum ama diğer arkadaşların tamamı 25’in altında olacak. Şu anda da 25 yaşının altında 3 tane oyuncu için girişimlerimiz var. Önümüzde 15 gün var. Yarından sonra bir transfer gerçekleşir. Önümüzdeki hafta da bir tanesi gerçekleşir. Şu an görüşüp transfer görüşmesini sonuçlandıramadığımız 3 tane futbolcu oldu. Bu hafta sonu itibariyle ümit ediyorum ki üçüncü arkadaşımız da aramıza katılır. Yarım saat önce gerçekleştirilen bir görüşmede transfer, oyuncunun kulübü tarafından olumlu sonuçlanmadı. Kupa maçından sonra aramızdan 3­-4 arkadaşımız ayrılacak.”

“Gerçekleşmeyen transferlerden 2 tanesi birinci tercihim, 1 tanesi de ikinci tercihimdi.Öncelikli olarak, alternatifi az olan bölgelere transfer yapmaya çalışıyoruz.Transfer listemizde yerli futbolcular pek olmadı. Galatasaray ayarında ve bizim aradığımız kriterde isimler Türkiye’de az.”

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER