Gaziantepspor’dan Maritimo’ya

Gaziantepspor’dan olaylı şekilde ayrılan 27 yaşındaki tecrübeli futbolcu Erdem Şen, Portekiz ekiplerinden Maritimo’ya transfer oldu. Her şey Gaziantepspor Kulübü’nün Türkiye Futbol Federasyonu’na fesih kağıdının aslının yerine renkli fotokopisini göndermesiyle başlamıştı.

Sözleşmenin karşılıklı olarak feshedilmesine rağmen TFF’nin resmi sitesinde halen Gaziantepspor’un futbolcusu olarak gözüken Erdem Şen TFF ile avukatı aracılığıyla bir görüşme gerçekleştirdi.

Fesih belgesinin aslının TFF’ye gönderilmediğini ve bu belgenin fotokopi yani sahte belge olarak görüldüğü için TFF tarafından fesih olayının gerçekleşmediğini öğrenen Erdem Şen bugün sabah apar topar Celal Doğan Tesisleri’ne gitti. TFF’ye gönderilmesi gereken evrakı alarak havaalanına giden Erdem Şen aradan kısa süre geçmeden kulübün polise şikayeti üzerine uçuşuna izin verilmediği gibi gözaltına alındı.

HIRSIZLIKLA SUÇLANMIŞTI

Gaziantepspor tarafından hırsızlıkla suçlanan oyuncu ifadesini verdikten sonra Gaziantep şehrinden ayrılmıştı.

Serbest bırakıldıktan sonra açıklamalarda bulunana Şen, yaklaşık 20 gün önce anlaşmanın karşılıklı olarak fes edildiğini belirterek, “Yaklaşık 10 gündür TFF’nin sisteminde halen Gaziantepspor oyuncusu olarak görünüyorum. Ben de bu durumdan şüphelendim. Bundan bir hafta önce gelmiştim, hatta Eskişehirspor maçını stattan izlemiştim. Kendilerine sormuştum eğer evrakta bir sıkıntı olduysa zaten bende de aslı olması lazım. Tekrardan bana verin ben kendim federasyona vereyim’ diye. Onlar da bana o zaman renkli fotokopi verdiler. Ben de o evrağın aslı olduğunu zannetmiştim. Federasyonda belgenin aslı olmadığı anlaşılınca ben tekrardan gelmek zorunda kaldım. Beni oyaladılar yaklaşık 20 gündür karşılıklı feshedilmiş bir evrağımız var, ama sistemde görünmüyor” şeklinde konuştu
490 BİN TL ALACAĞIMI BIRAKTIM
490 bin TL alacağını bıraktığını kaydeden Erdem Şen, “Zaten anlaşma şartımız şu şekildeydi; Ben artık Gaziantepspor’dan hiçbir istekte bulunmuyorum alacaklarımı da bıraktım. Yaklaşık 490 bin TL alacağım vardı bıraktım. Sadece buradan kurtulmak istedim. Çünkü bu yapılanlar ayıp şeyler, koskoca bir Süper Lig takımısınız, böyle şeylerle uğraşıyorsunuz, yakıştıramadım. Polis merkezinde ifade verdim, bu söylediklerimin aynısını orada da söyledim. Şimdi serbestim, memleketime döneceğim. Son olarak buradan söyleyeceklerim, takım arkadaşlarımı bir daha göremeyeceksem, onlara çok sabır diliyorum. Çünkü gerçekten çok zor şartlarda top oynanan bir kulüp. İşçisinden personeline hiç kimse zaten adam akıllı parasını alamıyor. O yüzden Allah yardımcıları olsun. Ben kendimi kurtardım darısı onların başına” diye konuştu.
AVUKAT MEHMET GAZİ: “ERDEM HAKKI OLAN DOSYASINI ALMIŞ, BU SEBEPTEN HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULMUŞ”
Futbolcu Erdem Şen’in Avukatı Mehmet Gazi Karagülle ise genç topçu hakkında çıkan gözaltı iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Erdem ile kulübün karşılıklı bir sona erdirme sözleşmesi var. Bu sözleşme gereğince Erdem 490 bin TL alacağından vazgeçerek, Gaziantepspor’la ilişkilerini karşılıklı olarak tamamen bitiriyor. Buna rağmen Erdem’e bu sözleşmenin bir sureti verilmiyor. Müvekkilim 20 gün boyunca oyalanıyor. Bunun sonucunda Erdem gelip kendi hakkı olan dosyasını almış ve TFF’ye göndermiş. Bu sebepten dolayı Erdem hakkında suç duyurusunda bulunulmuş. Erdem içeride ifadesini verdi şimdi de serbest kaldı” şeklinde konuştu.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER