21 Şubat 2024 Çarşamba

Gelenekleri olan bir kulübe geldim

Fenerbahçe, Alman asıllı Rus futbolcu Roman Petrovich Neustadter ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

İmza töreninde sözlerine Türkçe ’günaydın’ diyerek başlayan 28 yaşındaki oyuncu, birçok farklı bölgede görev yapabildiğine vurgu yaparken, transfer sürecinde Türkiye’den başka bir kulüple görüşmediğini de ifade etti.

İşte Neustadter’in sözleri :

Gerçekten burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Üzerimdeki bu formayı giymekten gururluyum. Harika bir stadımız var. Dev bir kulübe geldim. Gelenekleri olan bir kulübe geldim. Bu takıma katkı sağlamak istiyorum, bunun için buradayım. Takım arkadaşlarımla, hocamla taraftarlarımızı mutlu etmek istiyoruz. Umarım hep birlikte bunu başarırız.

İKİ POZİSYONDA DA OYNAYABİLİYORUM

Kendimi takım oyuncusu olarak görüyorum. Nerede ihtiyaç duyulursa orada oynamaya hazırım. Dolayısıyla savunmanın göbeğinde de defansif orta saha mevkiinde de oynayabilirim. İki pozisyonda da oynayabiliyorum. Her iki pozisyonda da oynayabilecek taktik bilgisine sahibim, ne yapmam gerektiğini biliyorum. Höwedes sakatlandığında stoperde oynamam gerekti ve hocam oradaki performansımı beğendi, devamında stoperde oynadım.

Ben yeni bir sözleşme imzalarken hiçbir zaman bu sözleşmenin ne zaman biteceğini düşünmem. Futbolda neler olacağını bilemezsiniz, bu anlamda net doğrular yoktur. Fenerbahçe’yle gerçekten güzel bir görüşme gerçekleştirdik. Bana hep büyük bir kulübe geleceğimi söylediler. Çok büyük bir taraftarımız, güzel tesislerimiz var. Bunlar beni Schalke’den Fenerbahçe’ye getiren etkenlerdi. Biraz da inanılmaz geliyor bana şu an burada olmak. Çok iyi bir hocası ve oyuncuları olan bir kulübe geldim. Gelenekleri çok büyük bir kulübe geldim. Gerçekten çok mutluyum burada olduğum için.

TÜRKİYE’DEN BAŞKA KULÜPLE GÖRÜŞMEDİM

Futbolda çok fazla dedikodu olur. Başka takımlarla konuştum evet ama Türkiye’den başka takımla görüşmedim. Sadece Fenerbahçe’yle görüştüm. Fenerbahçe’nin ilgisini duyunca menajerime hemen değerlendirmemiz gerektiğini söyledim. Sonuç olarak da şu an buradayım.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER