28 Şubat 2024 Çarşamba

Gökhan Gönül kararını verdi

Fenerbahçe’nin ve milli takımımızın sağ beki Gökhan Gönül transferi ile ilgili karar verdi. Gökhan Gönül’ün ilk kararının önümüzdeki sezon Fenerbahçe’de oynamamak olduğu öğrenildi.

Fenerbahçe ile bağlarını koparan oyunucunun ilk tercihinin Avrupa olduğu ancak istediği teklifin gelmemesi durumunda Beşiktaş’a evet diyeceği iddia ediliyor.

Gökhan Gönül’ün Fenerbahçe’den kopmasının nedenleri

Fenerbahçe defterini kapatan Gökhan Gönül’ün, sarı lacivertle takımla bağını 7 nedenden dolayı kopardığı iddia edilmişti.

İşte o nedenler;

1-Tecrübeli futbolcu, kendisi 1 milyon 720 bin euro’ya oynarken yedeği Kadlec’in kazandığı 2.3 milyon euro’yu hep sorun etti. İlk görüşmede “en azından Kadlec kadar istiyorum” dedi.

2-Başkan Aziz Yıldırım, kendisi ile sadece bir kez görüştü. Oysa Bruno Alves ve Michal Kadlec’le iki kez yüz yüze görüştü. Kadlec’e şu an kazandığı rakam üzerinden, 36 yaşına gelen Bruno Alves’e de Gökhan Gönül’le aynı şartlarda 1+1 yıllık teklif yaptı.

3-Gönül’e teklif edilen 2 milyon euro garanti paranın 300 bin euro’luk kısmı ise yüzde 15’lik stopaj. Stopajını öderse garanti ücreti iyice düşüyor.

4-F.Bahçe , Gönül’e maç başı 20 bin euro teklif etti. Yepyeni bir şartla…

Gönül eğer 40 maç oynayıp 40’ını da kazanırsa ancak 750 bin euro kazanacak. Yani yeni dönemde maç başılar kazanılan maçların üzerinden ödenecek.Kayıplarda maç başı yok.

5-Başkan Aziz Yıldırım, “Ben menajerlerle görüşmem, para da ödemem” deyince, Gökhan’ın menajeri Ahmet Bulut, F.Bahçe konusunda ısrarcı olmayacaklarını ifade etti.

6-Aziz Yıldırım kendisinden habersiz Ahmet Bulut’la görüşen İlhan Ekşioğlu’na sert çıktı. Bulut’a yaptığı 250 bin euro’luk ek teklif için, “cebinizden ödersiniz, ben karışmam” resti çekti.

7-Gönül birçok maçta sakat sakat oynadı. Yediği iğneler yüzünden sakat kalabilirdi. O dönemde ‘kahramansın’ diyen başkan, sözleşme uzatmak için sadece bir kez görüştü.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER