Hayaller bitti son maça gitmiyorlar

İzlanda maçı sonrasında Dünya kupasına katılma ihtimali kalmayan A milli futbol takımında bazı oyuncular sakat oldukları gerekçesiyle kadrodan çıkartıldı.

Başta Arda Turan ve Burak Yılmaz olmak üzere Nuri Şahin ve Volkan Şen aday kadrodan çıkarıldı.

Grupta son karşılaşma 9 Ekim Pazartesi günü Finlandiya ile deplasmanda oynanacak.

Volkan Şen önce kadrodan çıkarıldı sonra yeniden dahil edildi

İlk açıklamasında Volkan Şen’in de kadrodan çıkarıldığını açıklayan TFF, daha sonra yanlışlık oldu diyerek Volkan Şen’in kadrodan çıkarılmadığını açıkladı.

TFF’den yapılan resmi açıklama;

2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri’nde 9 Ekim’de deplasmanda Finlandiya ile karşılaşacak A Milli Takımımızda Arda Turan, Burak Yılmaz ve Nuri Şahin sakatlıkları nedeniyle, Caner Erkin ise Finlandiya maçında sarı kart cezalısı olmasından dolayı aday kadrodan çıkarıldı.

A Milli Takım Sağlık Ekibi, İzlanda maçının ilk 45 dakikalık bölümünün ardından oyundan çıkan Nuri Şahin’in belinde zorlanma sonucu ağrı oluştuğunu, karşılaşma sonrasında ise Arda Turan’ın sol ayak 5. tarak kemiğinde, Burak Yılmaz’ın da her iki kasığında ağrı ortaya çıktığını, takımın bu sabah basına kapalı yaptığı çalışmada Volkan Şen’in ise bel bölgesinde kas ağrısı oluştuğunu açıkladı.

A Milli Takım Teknik Heyeti, Dünya Kupası finallerine katılma şansının dün oynanan maçın ardından yitirilmiş olması nedeniyle, Nuri Şahin, Arda Turan ve Burak Yılmaz’ın riske edilmeyip tetkik ve tedavilerinin yapılabilmesi amacıyla Finlandiya seyahatine katılmamalarını uygun buldu.

Ayrıca Volkan Şen’in aday kadrodan çıkartılmasıyla ilgili ismi sehven yazılmıştır. Futbolcu A Milli Takım ile birlikte Finlandiya’ya seyahat edecektir. Sakatlığının tedaviye vereceği yanıta göre kendisine özel antrenman programı düzenlenecektir.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER