21 Şubat 2024 Çarşamba

İlker Meral’in hakemliği bitti

Süper Lig’de bitime 3 maç kaldı. Şampiyonluk yarışında, Avrupa potasında ve düşme hattında inanılmaz bir yarış yaşanıyor. Ancak birinci haftadan itibaren ‘düzenli’ olarak gündemden düşmeyen hakemler; takımların kaderleriyle, oyuncuların emekleriyle, kulüplerin kazancıyla, taraftarların sevinciyle oynamaya devam ediyor! Son kurban bu sezon birçok kez olduğu gibi yine Kasımpaşa’ydı… Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda mağdur aynıydı ama başrolde bu defa İlker Meral vardı… Lacivert-Beyazlı futbolcu Omeruo’nun başına çarpan topta skandal bir şekilde penaltı veren Meral, yaptığı hata ile hem Paşa’yı hem de kendisini yaktı. Durumu değerlendiren Merkez Hakem Kurulu, İlker Meral’e ligin kalan 3 haftasında maç vermeyecek. MHK, ayrıca gelecek sezon için belirlenecek olan 22 kişilik hakem listesine de Meral’i almayacak. Bu durumda klasman hakemliğine düşecek olan 12 Kasım 1971 doğumlu Meral, burada maksimum yaş sınırı 45 olduğu için hakemliğe devam edemeyecek.

HAKEMLERİN HEPSİ ART NİYETLİ

ATAMA SKANDALI: FORMSUZ MERAL’E MAÇ VERDİLER
Kasımpaşa maçında yaptığı hata ile gündeme oturan İlker Meral tam 2 ay önce ciddi bir sakatlık geçirmişti. 5 Mart 2016’da oynanan Osmanlı-Gaziantep maçının 9. dakikasında sakatlanan Meral’in yerine 5. hakem Caner Ak devam etmişti. O tarihten sonra sadece 3 maçta görev alan Meral, sırasıyla AdanaSamsun, Başakşehir-G.Antep ve Ş.Urfa-Karabük maçlarında düdük çalmıştı. Sakatlık sonrası toparlanamayan ve özellikle son iki maçında çok kötü bir yönetim sergileyen İlker Meral’in, Avrupa için ter döken iki takımın düellosuna atanması, MHK’deki atama skandalını da gözler önüne serdi.

YANILDIM, ÜZGÜNÜM
Verdiği hatalı kararla Kasımpaşa’nın galibiyetini engelleyen hakem Meral, geç de olsa anladığı hatasını soyunma odasında yardımcı arkadaşlarıyla paylaştı. Meral, “Webo kafayı vurduktan sonra top Omeruo’nun yüzüne çarptı. Bulunduğum açıdan topun oyuncunun eline temas ettiğini zannettim. Ancak yanıldım, üzgünüm” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Habertürk

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER