İşte Şampiyonlar Ligi final topu

Şampiyonlar Ligi’nde son 16 turu heyecanı bugün oynanacak iki maçla başlıyor. UEFA, 28 Mayıs’ta San Siro Stadı’nda oynanacak final müsabakasının resmi maç topunu tanıttı. Topun ismi ise oldukça klasik: Finale Milano

Finale Milano, Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapacak olan İtalya’nın Milano şehrinden ilham alınarak tasarlandı.
Dünyaca ünlü futbol şehirlerinden birine duyulan saygının ifadesi olarak tasarlanan Finale Milano, Avrupa’nın en üst düzey turnuvasında resmi maç topu olacak. Tasarımında şehrin simgelerinden bazılarının yer aldığı topun üzerinde, bu sene UEFA Şampiyonlar Ligi kapanışının yapılacağı San Siro’nun merdivenlerinin yanı sıra La Scala Tiyatrosu görülüyor.
Topu çevreleyen yıldızlar ise çarpıcı bir tasarıma sahip ve UEFA Şampiyonlar Ligi logosu tasarımı temel alınan yıldız panelinin tasarımı, dikişsiz yüzeyi ile topun performansına katkıda bulunuyor.

Dış kaplama dokusu tüm Adidas UEFA Şampiyonlar Ligi resmi maç topları ile uyumlu olan Finale Milano’daki, termal olarak yapıştırılmış yıldız panelinin tasarımı dikişsiz yüzeyi ile ilk teması iyileşiyor.
Adidas Finale Milano topu, 16 Şubat tarihinden itibaren, 28 Mayıs tarihindeki final maçı da dahil olmak üzere turnuva bitimine kadar UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarında sahada kullanılacak.

[youtube id=”-DiSA8lizLU” width=”620″ height=”360″]

Şampiyonlar ligi şampiyonları ve kazandıkları şampiyonluk sayısı

Real Madrid CF 9
A.C. Milan 7
Liverpool FC 5
FC Bayern München 4
Ajax Amsterdam 4
FC Barcelona 3
Manchester United FC 3
SL Benfica 2
Juventus FC 2
FC Internazionale Milano 2
Nottingham Forest FC 2
FC Porto 2
Celtic FC 1
Hamburg SV 1
FC Steaua Bucureşti 1
Olympique de Marseille 1
Feyenoord 1
Aston Villa FC 1
PSV Eindhoven 1
Crvena Zvezda 1
BV Borussia Dortmund 1
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER