Kulüp televizyon kanalları kapanıyor

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Burasspor kulüplerine ait televizyon kanalları kapanma kararı aldı.

SON GELİŞME: Fenerbahçe Kulübü, FBTV’nin yayın hayatına devam edeceğini duyurdu.

Kulüp televizyonlarının kapatılacağı yönündeki haberler üzerine sarı-lacivertli kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, “Bugün, birçok farklı internet sitesinde ve sosyal medyada yer alan ‘Kulüp kanalları kapatılıyor’ haberlerine dair kulübümüze gelen bilgi taleplerine istinaden açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur. Kulübümüzün, kanalımız FBTV ile ilgili, haberlerde yer alan şekilde bir tasarrufu bulunmamaktadır.” denildi.

Ekonomik kriz içerisinde bulunan spor kulüpleri gelir kazandırması bir yana gider kapısı olarak gördükleri televizyon kanallarını kapatma kararı aldılar.

Kulüpler Birliği toplantısında kulüp televizyonlarının kapatılması konusunda anlaşmaya varıldı. Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman’ın kısa sürede bu kararı kamuoyuyla paylaşması bekleniyor.

Süper Lig’de mücadele eden dört takımın (Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Bursaspor) özel televizyon kanalları bulunuyor.

Kulüpler, televizyon kanallarına harcanan bütçeyi altyapı harcamalarına kaydıracak; ayrıca televizyon kanalları yerine de dijital medyada boy gösterecekler.

Kaynak: Goal Türkiye

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER