Lucescu Milli takımdan gönderildi

A milli futbol takımı teknik direktörü Mircea Lucescu ile yollar ayrıldı. TFF resmi sitesinden yapılan açıklama ile milli takımda Lucescu dönemi sona erdi.

Sürekli bahaneler sunan ve milli takım aday kadrosu tercihleri ile çok konuşulan Rumen teknik adam Mircea Lucescu’nun A milli takım teknik direktörlük görevine son verildi. Lucescu’ya ödenecek olan tazminat ile ilgili ise resmi bir bildirim yapılmadı.

A milli futbol takımımız Lucescu yönetiminde çıktığı 17 maçta 4 galibiyet alabilmişti.

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan resmi açıklama;

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu ile bugün yapmış olduğu toplantının ardından Rumen teknik adamın sözleşmesinin karşılıklı feshedilmesi konusunda kendisiyle anlaşma sağladı.

Türkiye Futbol Federasyonu olarak, Türk futbolu için yapmış olduğu çalışmalar ve A Milli Takım’da geleceğin takımını oluşturmak adına genç futbolcular konusunda gösterdiği hassasiyet için Sayın Mircea Lucescu’ya teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz.

Toplantının ardından bir açıklama yapan Rumen teknik adam, şunları söyledi: “Türkiye A Milli Takımı’nın kadrosunu yenilemek ve gençleştirmek hedefiyle çıkmış olduğumuz yolda çalışmalarımızı tamamladığımıza inanıyorum. Geldiğimiz süreçte, yaklaşmakta olan 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri öncesinde TFF yönetiminin ve yeni teknik direktörün önünü açmak için karşılıklı anlaşarak bu kararı aldık.”

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyelerine görev sürem boyunca bana inandıkları ve destekledikleri, ekibime de çalışmalarımda bana yardımcı oldukları için teşekkür ediyorum. Türkiye’nin kalbimde daima özel bir yeri olacak.”

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER