21 Şubat 2024 Çarşamba

Messi’ye hapis cezası

Lionel Messi ve babası İspanya’da vergi kaçırma suçundan 21 aylık hapis cezasına çarptırıldı. Verilen hapis cezası 24 ayın altında olduğundan hapse girmeyecekler. Ceza ertelendi.

Mahkeme ayrıca, Lionel Messi’nin 2 milyon Euro, babasının ise 1.5 milyon Euro para cezası ödemesine hüküm verdi

ÖDEMEYE RAĞMEN SORUŞTURMA DEVAM ETTİ

Reklam gelirlerinden 2007-2009 yıllarında 4,1 milyon Euro’luk vergi kaçırmakla suçlanan Messi ve menajerliğini yapan babası Jorge Horacio hakkındaki soruşturma, Haziran 2013’te başlamıştı.

Messi ve babası hakkında vergi kaçırmayla ilgili ilk suçlama, Haziran 2013’te savcılık tarafından yapıldı. Bunun üzerine ceza ve faiziyle maliyeye 5 milyon Euro’luk ödeme yapan Messi, buna rağmen 30 Mayıs’ta başlayan davada sanık olmaktan kurtulamadı. Savcılık, Messi hakkındaki suçlamaları kaldırıp sadece futbolcunun menajeri ve babası olan Jorge Horacio için 18 ay hapis cezası talep ederken, İspanyol hükümeti adına dava açma yetkisi olan Devlet Avukatlığı Kurumu, maliyenin talebiyle Messi’yi de davaya kattı.

Barcelona Mahkemesinde süren davada Devlet Avukatlığı Kurumu, hem Messi hem de babası için 3 farklı mali suçtan 22 ay 15’er gün hapis cezası talep etti.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER