21 Şubat 2024 Çarşamba

Milli takıma kura piyangosu

Gruptaki ilk iki maçını kötü futbol ile kaybeden millilerimizin grupta oynana son Çek Cumhuriyeti maçını iyi futbol ve 2 golle kazanmasının ardından hesaplar yapılmaya başlandı.

Diğer gruplarda oynanacak son maççların ardından gruptan çıkıp çıkamayacağımız belli olacak.

Finale kadar gideriz

A Mili futbol takımımız son 16 ya kalması durumunda finale kadar Almanya, İngiltere, Fransa, İspanya ve İtalya ile karşılaşmayacak.

Gruptan çıkmamız halinde ilk rakibimiz Galler olacak. Almanya, İngiltere, Fransa, İspanya ve İtalya diğer 8’li grupta kaldığı için finale kadar karşımıza çıkmayacak.

Fatih Terim maç sonu açıklamaları

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, 2-0 kazanılan Çek Cumhuriyeti maçının ardından açıklamalarda bulundu.

“Demekki iki maçta ben hatalı davranmışım. Bu maçta daha iyi işler yapmışız. Hepimizin ortak noktası Türk Milli Takımının taktiği, fiziği bunlar tamam da mağlubiyete refleksi göremediğimiz için eleştirildik. Hepsi vardı. Yarını bekleyemeyebilirdik. Belli ki çok hırpalanmışız. Fikren ve psikolojik olarak. Güveni kazanarak alabilirdik. Hakikaten iyi işler yaptı oyuncularım. Ne olursa olsun Hırvatistan’a geriye düştükten sonra iki gol atmış bir takımdan bahsediyoruz. Kafamdaki 3-4-3 de bazen olabilir demekki.

“Eleştiri konuları bu sabah bitti. Kafamızdan çıkardık. Kırılma anı attığımız gol. Hızlı oyuncularımıza yer açıldı. İkinci golü daha önce bulabilirdik.

EMRE BİZİ HEYECANLANDIRDI

“Emre heyecanlandırdı. İspanya maçında bilerek koymadım. O hengamede Emre’yi kaybedebilirdik. Türk Milli Takımı önemli bir oyuncu kazandı. Artık daha güvenli çıkacaktır. Kendisi yorulduğu için çıkmak istedi. Yoksa çıkartmayacaktım. Volkan ve Burak ofansta iyi mücadele ettiler. Golden sonra savunmayı iyi yapan, Oğuzhan’ın girmesiyle daha rahat pozisyonlar bulan, zaman zaman da defans yapmak zorunda kalan bir takımımız vardı.”

EURO 2008’DEKİ GİBİ YÜRÜYEBİLİRİZ

“Önce gruptan bir çıkalım. Net olsun. ondan sonra EURO 2008’deki gibi olabilir. Şu anda daha rahatız. Daha güvedeyiz. Bir takım problemlerimiz var ama bunu daha çabuk halledebiliriz. İyi bir takımdık. Takımlığımızı kaybetmiştik. Bunu bulduk. Tam bir takım ruhu vardı. Çıkarsak, temkinli söylüyorum bunu. İlerleyeceğiz gibi geliyor bana. Maçtan önce Hırvatistan ile ilgili söylediğim sözlerde haklı çıkmaktan yana mutluyum”

DEVAM EDEMEZSEK ÜZÜLÜRÜM

“Devam edersek yeni başlamış gibi olacağız. Bir takım borçlarımız var bunu ödeyeceğiz. Geçersek daha iyi olacağız. Gidersek üzülürüm. “

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER