29 Şubat 2024 Perşembe

NBA tarihinde bir ilk

İlk kez bir NBA takımı formasına reklam aldı. Philadelphia 76ers, NBA tarihinde formasına reklam alan ilk takım oldu.

Daha önce defalarca tartışma konusu olmuştu

NBA Komisyoneri Adam Silver, takım formalarına reklam gelmesinin önünde bir engel olmadığını ve kararı takım sahiplerine bıraktığını söyledi.

Uzun bir süredir tartışma konusu olan NBA takılarının formalarına reklam alınma konusu açıklığa kavuşmak üzere. NBA yönetimi tarafından takim sahiplerine sunulan formalara reklam alınması yönündeki öneri eğer oy birliği ile kabul edilirse uygulamaya 2017-2018 sezonundan itibaren başlanacak.

Bazı NBA takımları şimdiden kendileri için en karlı reklam anlaşmalarını araştırmaya başladı bile. Reklamların ise formaların sol omuz kısmında 6.5 cm büyüklüğünde olması bekleniyor. Bu sezon Toronto‘da gerçekleşen All-Star organizasyonunda toplanan NBA yöneticileri, takım sahiplerine forma reklamı önerisini de bu toplantıda sundu.

Şirketlere yatırım fırsatı yaratacağız

Takımlara sunulan ilk öneride reklam gelirlerinin %50‘lik kısmının takımlara kalacağını, diğer %50‘lik kısmın ise NBA’in takımlar arasındaki gelir dağılımı havuzuna aktarılacağı belirtildi.

NBA Komisyoneri Adam Silver ise konuyu takımların kaçınılmaz kaderi olarak değerlendirdi. Silver ESPN‘den Rachel Nichols‘a yaptığı açıklamada, “Mücadeleyi etkileyen bir şey yok. Sadece formaların üstüne basılacak bir eklentiden bahsediyoruz. Bu işi yapmak istememizin bir sebebi de ligdeki şirketlere ilave yatırım fırsatları yaratmak, oyuncularla ve takımlarla daha yakından ilişkiler kurmalarını sağlamak. İsimlerini takımlarımızın formalarına koyduktan sonra NBA’in de marka değerini yükselteceklerine inanıyorum. Bu konuya sıcak bakmamdaki en büyük neden bu.” şeklinde konuştu.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER