Şenol Güneş’ten samimi açıklamalar

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş yaptığı basın toplantısı ile gündemi değerlendirdi.

Basın toplantısında konuşan Şenol Güneş, Milli takımla ilgili olarak “Daha önce Milli Takım’da çalıştım. Milli Takım futbolda piramidin tepesi. Milli takım ortak bir değerdir. O yüzden bu ortak değere saygısızlık yapmak doğru değil. Fatih Terim hataları nedeniyle eleştirilebilir. Ancak çok iyi işler yaptı. Bunların üzerinden onları yok etmeye gidilemez. Onları yıpratırsak kaybederiz.” diye konuştu.

İşte Şenol Güneş’in açıklamalarından satır başları;

Beni Milli Takım için kim düşünüyorsa teşekkür ediyorum. Ama ben şu anda Beşiktaş’ta yeni bir mukavele yaptım. Görevdeyim, çalışıyorum ve ait olduğum bir kurum var. Kurumlar önemli, devlet önemli, millet önemli. Böyle bir camiayı ve beni yıpratmak doğru değil.

Bu sadece takdirdir, bana daha teklif olmamıştır. Olursa eğer Ben şu anda Beşiktaş’ın teknik direktörüyüm. Benim resmi olarak teklifi kabul etmem doğru değil. Burada çalışırken bana teklif gelirse buna Başkan karar verir. Bana sorarsanız, benim fikrim burada çalışırken başka takım çalıştırmak doğru değil. Söz sahibi olan ben değilim, başkan. Başkan isterse benim görevime son verebilir. O zaman başka bir şey düşünürüm. Şu anda ben buradayım, burada olmaktan mutluyum. Milli Takımı beğenmediğim iddiası doğru değil.

Varsayımla konuşmayı sevmem ama (Cumhurbaşkanı 4 maçlık Milli Takım’ın başına geçmemi isterse) bugün söylediklerimin aynısını kendisiyle paylaşırım. Yüzde 100 olmaz dememin nedeni de budur zaten.

Transfer konusu

Forvete oyuncusu alma mecburiyetimiz var. Stoperle ilgili de önemli. Bu ikisi öncelikli. İkisi de acil olarak lazım. İyi oyuncu olarak.

Cenk tipinde çok oyuncumuz var. Aboubakar’da tarz olarak bize farklı bir şey getirmiyordu. Ancak Cenk’ten daha hareketliydi. Demba Ba olsaydı bizim için uygundu. Pivot santrafora ihtiyacımız var.

İsimlerle ilgili konuları sizinle paylaşmıyorum. Ben bu konuları sadece Başkan’la konuşuyorum.

Orkan, Pepe ve Quaresma’nın Betis maçı için durumları henüz net değil.

Yaşlı bir takımız. Yaşlı oyuncuların da performansı zamanla artar. Performans genç oyuncularda daha önce artar ama daha hızlı düşer.

Cenk iyi bir santrfor ama tek başına taşıyamaz. Kötü oynarsa yerine kim girecek?

Milosevic ve Franco takım bulunca gidecekler. Bulamazlarsa kalırlar, oynatmaya çalışırız. Tosic de hatalar yaptı. Ancak takıma faydalı oldu. Oynama şansı devam ediyor. Mitrovic’i de daha fazla oynatmaya çalışıyorum. Pepe 1, Tosic 2, Mitrovic de 3. oyuncu. Dördüncü oyuncuya bakacağız.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER