27 Şubat 2024 Salı

Serdar Kesimal Akhisar’da

Akhisar Belediyespor deneyimli stoper Serdar Kesimal ile resmi sözleşme imzaladı.

27 yaşındaki oyuncu 2011 yılında Kayserispor’dan Fenerbahçe’ye transfer olmuştu. Fenerbahçe’nin 4 Milyon 750 Bin Euro bonservis bedeli ile transfer ettiği oyuncu sarı-lacivertli kulüpte yıllık 1 milyon 200 bin euro kazanıyordu. 5 sezonda 38 maça çıkıp 6 milyon euro kazanan oyuncuya daha önce Fenerbahçe kulübü başkanı Aziz Yıldırım tepki göstermişti.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Ocak ayının başındaki Yüksek Divan Kurulu’nda bu duruma değinmiş “Bir oyuncu alıyorsunuz, 4 sene hiç oynamıyor. Sizden 10 milyon euro’ya yakın  para alıyor. 4 tane antrenör değişiyor ve hiç biri oynatmıyor. Ama o sabit bir anlaşma yaptığı için parasını alıyor. Sonra sapasağlam iken doktorlara gidiyor; antrenmana çıkmamak için 3 ay rapor alıyor. Doktorları mahkemeye vereceğiz, diyorlar ki, ‘yapma, etme’ yanlış olur. Serdar Kesimal. Bir tane basın yazıyor mu? Adam 4 senedir burada. Hiç oynamıyor. Aldığı paranın toplamı 6 milyon euro’ya yakın iken, biriniz yazıyor musunuz?” demişti.

Fenerbahçe formasıyla toplam 3172 dakika sahada kalan Kesimal’ın 90 dakika oynadığı bir maç için Fenerbahçe’nin kasasından 157 bin euro yani 475 bin TL çıktı.

Serdar Kesimal’ın sözleşmesi 31 Mayıs 2016 tarihinde sonlandığı için bu transfer için Akhisar Belediyespor’un kasasından bonservis bedeli çıkmadı.

serdar-kesimal-akhisar-transfer

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER