Tamer Tuna resmi imzayı attı

Süper Lig’in yeni takımlarından Göztepe, anlaşmaya vardığı teknik adam Tamer Tuna ile resmi sözleşme imzaladı.

Göztepe Tamer Tuna ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Başkan Mehmet Sepil imza töreninde yaptığı konuşmada “Geçen sene oldukça zor bir sene geçirdik, Süper Lige çıkışımız zor oldu, son penaltıya kadar kaldı. Geçen sene çok başarılı dönemlerimiz oldu, ilk yarıyı lider tamamladık ama sonra ciddi bir düşüşe geçtik. Takım ruhunu son 5-6 maçta tekrar istediğimiz seviyelere getirdik, onunla berabere Yılmaz hocamızın çok büyük katkılarıyla Süper Lige çıktık. Çok dramatik bir maç oldu, Eskişehir gibi çok önemli spor şehri ile mücadele ettik. Çok güzel bir maç oldu, maç sırasında müsabakanın duraklamalara uğraması mutlu etmedi ama onun dışında oyuncular arasında kulüpler arasında sorun yaşanmadan çok güzel bir maç oynandı. Son penaltıda biz kazandık, bu maçın tekrarını esasında daha iki gün önce izleyebildim, biz maçı çok daha fazla istemişiz ve hak etmişiz. Eskişehirspor gibi önemli bir camiaya çok teşekkür ediyorum. Maç bittiğinde İzmir’in sembolü Mustafa Denizli anında arayıp tebrik etti, Halil Başkan da aynı şekilde davrandı. Eskişehirspor camiasına tekrar teşekkür ediyorum, 1. Ligde başarılar diliyorum.

Şampiyonluğun ardından 14 Haziran tarihine kadar 92. kuruluş yılı organizasyonlarımıza ilgilendik. Bu süreç içerisinde Yılmaz Hocamız ile görüştük. Daha öncede söylediğim gibi sürecin sonunda hocanın istedikleri ile bizim verebildiklerimiz uyuşmadı ve anlaşamadık. Sözleşmemiz karşılıklı opsiyonluydu ve sözleşmeyi sonlandırdık. Tamer Hoca ile görüşmemiz sözleşmenin sonlanmasının ardından başlamıştır. Hiçbir hoca ile ilişki kesmeden başka bir teknik direktörle görüşmedik. İzlediğimiz yakından takip ettiğimiz hoca idi. Kendisiyle tanışmam 14 Haziran’dan sonra  telefonla oldu, İzmir’e davet ettik. Başka kulüplerle anlaşabileceği üzerine haberler okuyorduk. Göztepe ile çalışmak üzerine düşüncelerini sordum. Tamer Hoca Göztepe’de çalışmak istediğini, teknik direktörlük kariyeri için doğru bir adım olacağını söyledi. Birlikte neler yapabileceğimizi tartıştık. Tamer Hoca’nın kafasında geçen yapılanmalar, yanında getireceği kadrolardan başlayıp, bu sene ve daha uzun vadeli A takım kurgusu üzerine konuştuk. Düşüncelerimiz birbiriyle örtüşüyor, bundan 2-3 gün önce anlaştık, bugün de sözleşmeyi imzalayacağız.” dedi.

Tamer Tuna ise yaptığı açıklamada, “Göztepe’de olduğum için çok mutluyum. Göztepe’nin efsanevi özelliklerine, taraftarların özelliklerine değinmemem zaten gerek yok. Umarım ki bütün hedefleri gerçekleştirmek adına öncesinde bu yıl kalıcı olma adına, sonrasında tüm geniş vadedeki planlarımızı gerçekleştirme adına inançları, prensipleri, değerleri olan bir kulüpte olmaktan sonsuz mutluyum. Herkese teşekkür ediyorum. Geçen yıl başarıyı sağlayan Yılmaz Hoca’ya, ekibine ve tüm oyunculara burada olmamızı sağladıkları için teşekkürlerimi sunuyorum. Göztepe’de olmaktan çok mutlu ve huzurluyum.” dedi.

Tamer Tuna Kimdir?

Tamer Tuna 1 Temmuz 1976 Ardahan / Hanak’da doğmuştur. Türk eski milli futbolcu, teknik direktör.

Futbolculuk kariyeri

Kulüp takımları kariyeri

Futbola Galatasaray altyapısında başladı ve 1994 yılında profesyonel geçiş mukavelesi imzalayarak as takıma alında. Sezon öncesi hazırlık kampından sonra henüz as takım için hazır bulunmadı ve oyun tecrübesi edinebilmesi için bir sezonluğuna Petrolofisi’ne kiralandı. Sezon sonu Galatasaray’a geri döndü; fakat yine yeterli bulunmadı ve neticesinde 1995-96 sezonunun başında Denizlispor’a transfer oldu.

Millî takım kariyeri

19 kez millî takımlara çağrılan Tamer Tuna, 17 Türkiye U-21 ve 1 kez de Türkiye A Millî Takım forması olmak üzere toplam 18 kez millî formayı giymiştır.

Teknik direktörlük kariyeri

Futbola vedasindan sonra teknik direktörlük yapmaya karar vermiştir ve ilk antrenörlük deneyimini 2010-11 sezonunda Çanakkale Dardanelspor altyapı antrenörlüğü yaparak edindi. Mayıs 2011 tarihinde Çanakkale Dardanelspor teknik direktörlüğüne getirildi. 2013-15 yılları arasında Sergen Yalçın’ın yardımcısı olarak, Gaziantepspor ve Sivasspor’da görev almıştır.

Beşiktaş JK

2015 yılında ise teknik direktör Şenol Güneş’in göreve getirilmesiyle Beşiktaş’da yardımcı antrenör görevine getirilmiştir. 2016/2017 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş’tan sezon sonunda ayrılmıştır.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER