O tarihçi Terim’e cevap verdi

Türkiye Milli Takım Teknik patronu Fatih Terim, Çek maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında tüm basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, TRT muhabirinin sorularını yanıtsız bıraktı.
TRT muhabirinin, “Olumsuz eleştirilere değil de yapıcı eleştirilerin bu akşamki galibiyette etkisi olmuş mudur?” sorusunu Terim, “Kusura bakma ben TRT’nin hiçbir sorusuna cevap vermiyorum, röportajlarına da gitmiyorum” diyerek yanıtsız bıraktı.

Stüdyo buz kesti

TRT’deki Avrupa Gecesi programında Terim’in basın toplantısı canlı yayınlanıyordu. Terim’in sözleri üzerine stüdyo adeta buz kesti.

BİZ SADECE ARACIYIZ

Terim’im bu sözleri sonrası TRT stüdyosunda programı sunan Erdoğan Arıkan bir açıklama yaptı. Arkına, “Fatih Hocamız bize konuşmak istemediğini söyledi. Saygı duyuyoruz. Ama biz sadece bir aracıyız. Türkiye’nin aracısıyız. Ne yazık ki Fatih Hoca, TRT’de yayınlanan, spor servisiyle ilgili olmayan bir programda, o anın hisleriyle söylenmiş sözler üzerine, malesef TRT spor servisinden başlayarak tüm Türkiye’nin beklentilerini yerine getirmiyor. Fatih Hoca ‘konuşmuyorum TRT’ye’ dedi ama yine basın toplantısını TRT aracılığıyla tüm Türkiye’ye aktarmış olduk. Biz her zaman da aktarmaya devam edeceğiz. Ben eminimki Fatih Hoca sabah uyandığı zaman bu kırgınlıkları unutacak. Tıpkı bizim unuttuğumuz gibi. Yarından itibaren kol kola vereceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

Ahmet Şimşirgil de yanıt verdi

Twitter hesabından Fatih Terim hakkında açıklamalar yapan Prof. Ahmet Şimşirgil, “Terim benim yüzümden TRT’yi boykot etmiş. Gelsin Lalegül TV de konuşalım. Pazartesi akşamları oradayım. Ruhsuz oynanan futbol için 4 dakika spor yorumu. Üstelik Pelin Hanım bana itiraz etti. Yani söylediklerim TRT ve Gündem Ötesini bağlamaz. Biline” ifadelerini kullandı.

Ahmet Şimşirgil ne demişti?

Şimşirgil, Fatih Terim ve Milli Takım hakkında şunları söylemişti:

İnsan coşmak sevinmek istiyor ama daha üzüntüsü heyecanı görememek gayreti görememek. Millet gayretli heyecanlı ama o gayreti oraya çıkanlardan görmek istiyor. Siz seçilmiş insanlarsınız. Hani derler ya kanının son damlasına kadar siz de terinizin son damlasına kadar mücadele etmelisiniz. Bu üzüyor, bunu görememek üzüyor. Yenilebilirsin, ezilebilirsin ama insan der ki oynadı. Onların başlarındaki de orucunuzu sizin yerinize ben tutarım diyen bir antrenör. Neyin ne olduğunu bilmeyen insanlar olmayacak kardeşim bileceksin. Oraya para için mi çıkıyorlar.”

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER