TFF’den tarihi hata

Merkez Hakem Komitesi’nin Altay- Antalyaspor ve  Giresunspor- Sivasspor maçlarına hakemlik vasfı bulunmayan kişileri atadığı iddia edildi.

MHK, Giresunspor-Sivasspor maçına Bülent Birincioğlu’nu ve Altay- Antalyaspor karşılaşmasına Alper Çetin’i AVAR olarak atadı. Gazeteci Ömer Faruk Ünal, sosyal medya hesabından “Bu iki hakem hiçbir klasmanda yok” açıklamasını yaptı.

Alper Çetin ve Bülent Birincioğlu, MHK’nın 8 Mart’ta açıkladığı düdüğü astırılan hakemler arasında yer alıyordu. MHK, daha sonra listede yer alan bazı isimlere VAR teklifinde bulunmuştu. Çetin ve Birincioğlu bu teklifi kabul eden isimler arasında yer aldı. Bu iki isim Tahkim Kurulu’na başvurmadı.

Tahkim Kurulu’nun MHK’nın 8 Mart kararını iptam etmesinin ardından Çetin ve Birincioğlu, hiçbir listede yer almıyor. Bu yüzden bu isimlerin bu sezon için ‘hakemlik vasfı’ bulunmadığı belirtiliyor.

Ligin tescili tehlikede

Ömer Faruk Ünal konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Eyvah eyvah! Bu iki hakem hiçbir klasmanda yok. Riva’nın önünden geçen adamdan farkları yok. İkisine de maç vermişler. Bu ligin tescil edilme şansı kalmamıştır. Eğer bu hakemler, bugün VAR’a otururlarsa. Kulüpler Birliği Başkanı, bu konuya müdahil olmalı. Aksi takdirde tartışmaların önüne geçilemez. İki hakemin, 8 Mart’ta açıklanan klasmanlarda isimleri yok. Yeni bir klasman açıklanmadı. Temmuza kadar açıklama hakları da kalmadı. Tahkim Kurulu da yok sayıldı. Bu durum, lisansı olmayan bir futbolcunun sahada oynamasından hiçbir farkı yok”

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER