28 Şubat 2024 Çarşamba

Trabzon’a büyük ceza kapıda

Trabzonspor – Fenerbahçe maçı 88. dakikada çıkan olaylar nedeniyle yarıda kaldı.

Kale arkasından sahaya giren bir taraftar kale arkasındaki çizgi hakemi Volkan Bayarslan’a saldırdı. Yumrukla yere düşürdü ve yerdeyken tekmeledi!

Bu olay sonrasında maçın hakemi Bülent Yıldırım yardımcılarını da alarak soyunma odasına gitti.

Hakemlerin ve oyuncuların soyunma odasına gitmesinin ardından tribünlerden çok yoğun bir şekilde Fenerbahçe kulübü başkanı Aziz Yıldırım’a küfür edildi.

Karşılaşmanın TFF tarafından 4-0 Fenerbahçe lehine hükmen galibiyet ile sonuçlandırılması ve Trabzonspor’a saha kapatma cezası verilmesi bekleniyor. Daha önceki PFDK kararları emsal alındığında Trabzonspor’a en az 5 maç seyircisiz oynama cezası verilmesi bekleniyor.

TRABZONSPOR’UN PENALTISI VERİLMEDİ

Trabzonspor – Fenerbahçe maçının 36. dakikasında Özer Hurmacı’nın şutunu elle kesen Hasan Ali’nin pozisyonu karşılaşmanın hakemleri tarafından penaltı olarak değerlendirilmedi.

ONUR KIVRAK FORMASINI SAHAYA BIRAKIP ÇIKTI

Trabzonspor kalecisi Onur Kıvrak, çıkan olaylar sonrasında eldivenlerini ve formasını yere bırakıp elleriyle ‘Bitti’ işareti yaparak sahayı terk etti.

GALATASARAY FORMASINI YAKTILAR

Karşılaşmayı Galatasaray formasıyla izlemeye gelen bir taraftara Trabzon tribünleri büyük tepki gösterdi. Bordo-mavili taraftarlar bununla kalmadı Galatasaray formasını yaktılar.

Trabzonspor – Fenerbahçe maçı öncesi Avni Aker tribünlerinde hareketli dakikalar yaşandı. Bir Galatasaray taraftarı formasıyla maçı izlemek için tribünlere geldi. Maraton tribününde yaşanan olayla bordo mavili taraftarlar Galatasaray forması ile gelen kişiye önce tepki gösterdi. Daha sonra formasını çıkardılar ve ateşe verdiler.

Avni Aker Tribünlerinde yaşanan bu olay sonrası polis müdahelede bulundu. Galatasaray taraftarı tribünden çıkartıldı.

ERKAN ZENGİN OYUNA GİRMEDİ

Bordo mavililerin teknik direktörü Hami Mandıralı, skorun 4-0 olmasının ardından yedek futbolculardan Erkan Zengin’e, “Oyuna gireceksin, ısın” talimatını verdi. Ancak Erkan, yanında oturan genç Melih Kabasakal’ı işaret ederek, “Benim yerime onu al” dedi.

Erkan Zengin’in bu cevabı karşısında şaşıran Hami Mandıralı, daha sonra Özer Hurmacı’yı çıkarıp Melih’i oyuna soktu.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER