28 Şubat 2024 Çarşamba

Türk antrenör Alman takımının başına geçti

Antrenörlük yaşamı içindeki hedefleri arasında yurt dışında çalışmak olduğunu belirten Ahmet Çakı, “Gelen öneriler arasında bana en çok katkı yapacağına inandığım için Alba Belin ile anlaştım” dedi.

Ahmet Çakı şöyle konuştu:

“Anadolu Efes’te yardımcı antrenörlük yapmak yerine Alba Berlin’de başantrenör olarak çalışmanın daha doğru olduğuna inanıyorum. Alba Berlin çok büyük bütçesi olmasa da basketbol kültürü, organizasyonu ile çok etkileyici bir kulüp. Alba Berlin’in bir parçası olmak benim için mutluluk verici. Almanya’daki lig organizasyonu da Avrupa’nın belki de en iyisi. Bütçemiz çok büyük olmasa da doğru organizasyonun içinde doğru hamlelerle iyi işler yapabiliriz. Başlangıç olarak görülen ilk yılda da başarılı sonuçlar almak istiyoruz. Türkiye bir basketbol ülkesi ancak yurt dışında yeterince antrenörümüz ve sporcumuz yok. Benim Almanya’da çalışacak olmam belki başkaları için de bir yol olabilir.

Spor Toto Basketbol Ligi’nde son iki 2 sezonun büyük bölümünde Anadolu Efes’te başantrenör Dusan Ivkovic’in yardımcılığını yapan Çakı, deneyimli çalıştırıcının görevinden ayrılmasının ardından lacivert-beyazlı takımda başantrenörlüğe getirilmişti. Anadolu Efes, Ahmet Çakı yönetiminde ligde finale kadar yükselmiş ancak şampiyonluğu Fenerbahçe’ye kaptırmıştı.

Ahmet Çakı, daha önce Darüşşafaka Doğuş, Erdemir ve TOFAŞ’ta da başantrenör olarak görev almıştı.

ahmet-caki-alba-berlin

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER