Yan yatarak para kazanıyorlar!

GSTV’ye açıklamalarda bulunan Nazifoğlu, Spor Toto Süper Lig’in ilk haftasında Kardemir Karabükspor ile yapacakları maçı kayıpsız geçmeyi düşündüklerini belirterek, “Şampiyonluğa oynuyorsak, içeride ve dışarıda ayrım gözetmeksizin her yerde kazanacağız.” dedi.

Geleceğin 5 yılını oluşturmaya yönelik bir transfer politikası izlediklerini ve sarı-kırmızılı futbolcuların, teknik direktör Jan Olde Riekerink’i çok sevdiğini vurgulayan Nazifoğlu, şunları kaydetti: “Herkesin görev dağılımı belirlenmiş durumda. Kimse diğerinin görev alanına müdahale edemeyecek. Futbolcu, hoca konusuna karışamaz. Futbolcu, yaşantısına dikkat edecek, antrenmanına ve maçına çıkacak. Biz de onları sırtımızda taşıyacağız. Riekerink çok çalışkan bir arkadaşımız. Ekibiyle birlikte tüm zamanını Florya’da geçiriyor. Devamlı futbolcu ve maç izliyorlar. Hoca şaşırtıcı derecede çok çalışkan ve disiplinli. Hocanın aldığı ücretten dolayı bizi karıştırmak isteyenlere, ’hoca buranın adamı değil’ diyenlere cevabım; hoca buranın adam oğlu adamı.” Beşiktaş ile oynanan Turkcell Süper Kupa maçına da değinen Nazifoğlu, taraftarlardan ve genel kurul üyelerinden maçla ilgili eleştirilerin yanında, olumlu tepkiler de aldıklarını vurgulayarak, kazanılan zaferde herkesin payı olduğunu ifade etti.

Dostluğumuza Atletico Madrid’in gelmesi yakışırdı

Finalde yaşanan tribün olayları yüzünden muhtemelen ceza alacaklarını söyleyen Levent Nazifoğlu, iptal edilen Atletico Madrid maçıyla ilgili olarak şunları aktardı: “Atletico, Türkiye’ye gelmekten vazgeçince bizi İspanya’ya davet etti. Gitseydik masraflarımızı karşılayacaklardı. Ancak gitseydik, Türkiye’nin güvenli olmadığını teyit etmiş olacaktık. Biz de bunu kesin bir dille reddettik. Dostluğumuza Atletico Madrid’in gelmesi yakışırdı.” Savunma oyuncusu Aurelien Chedjou’nun Galatasaray’da kalmak istediğini ve kendisi için gelen herhangi bir teklif olmadığını bildiren Nazifoğlu, Blerim Dzemaili konusunda tekliflere açık olduklarını ve oyuncunun takımdan ayrılmak istediğini söyledi.

Defans mevkisinde beş oyuncu bulunduğunu ve Jason Denayer transferinin kendileri için lüks bir transfer olacağını düşündüğünü belirten Nazifoğlu, Serdar Aziz’in gelecek beş yılda takımın bel kemiği olacağını da vurguladı.

Nazifoğlu, kimsenin yerini garanti görmediği bir takım kurmak istediklerini ve yeni transferlerden Eren Derdiyok’un Türk statüsünde oynayan en iyi santrafor olduğunu aktardı.

Ben olduğum sürece Galatasaray’da oynayamayacaklar

Tarık, Olcan ve Umut için daha önce “Oturdukları yerden, yan yatarak para alacak çocuklar değiller.” dediğini ve bu düşüncesinin gün geçtikçe değiştiğini ifade eden Levent Nazifoğlu, “Burada olduğum sürece Tarık, Olcan, Umut bir daha Galatasaray’da oynamayacaklar.” diye konuştu.

Futbolculara gelen teklifler olduğunu ancak oyuncuların gitmek istemediğini dile getiren Nazifoğlu, “Her şey para değil. Kontratlarımız var, o parayı vereceğiz ama ben olsam Galatasaray’a zarar vermeden giderim. Kimse Galatasaray’dan gitmek istemez ama biz de başarısız olduğumuzda başka isimler gelecek. Bu dönemde artık Galatasaray onlardan yararlanamıyor. Gitmiyorlarsa oturup para alacaklar. Bunu ne kadar kendilerine yedirecekler bilemiyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER