29 Şubat 2024 Perşembe

Yaya Toure ayrılma kararı aldı

Yaya Toure’nin menajeri Dimitri Seluk, Pep Guardiola’nın Manchester City’nin başına geçecek olmasıyla futbolcusunun kulüpteki süresinin sonuna gelindiğini açıkladı. Manchester City, dünManuel Pellegrini’nin yerine yeni sezonda Guardiola’nın takımın başında olacağını resmen açıklamıştı.

Fildişili futbolcu Yaya Toure, Guardiola döneminde 2010’da Barcelona’dan Manchester City’e gitmişti.

The Sun’a konuşan oyuncunun menajeri, “Yaya’nın kulüpten ayrılacağını düşünüyorum. Ama ayrılmadan önce ligi ve kupayı kazanacağını umuyorum. Sorun; Pep’in Yaya’yı sevip sevmemesi değil. Pep, Yaya’yı arayıp futbolcuya kendisiyle çalışmak istediğini veya istemediğini söyleyebilir” dedi. Guardiola’yı 2012’de Barcelona şampiyon olamayınca kulüpten ayrıldığı için eleştiren Seluk, “Cesur ve özgüvenli insanlar, bir takımın başında sadece başarılı olunca değil, işler zora girdiğinde de kalırlar. Barcelona, çok büyük bir aile; örnek bir yapı. Kişilere bağlı değil. Bu nedenle Luis Enrique, Guardiola’nın yaptıklarını tekrarladı” ifadelerini kullandı.

Yaya Toure’nin 2010’da City’e gelişinin bir meydan okuma olduğunu savunan Seluk, “Yaya, birçok değişimin yaşanmasının zorunlu olduğu bir kulübe gitti. O, çok cesurdur. Barcelona’da çalışmış birçok insan için kapıyı açtı. Şimdi City’de eski Barcelona’lı birçok isim var. Yaya, İngiltere’de Guardiola’sız her kupayı kazandı. Bakalım Guardiola Yaya’sız kazanabilecek mi?” diyerek Manchester City’nin futbol direktörü Txiki Begiristain ve CEO’su Ferran Soriano’yu da hedef aldı.

Manchester City’de 6. sezonunu oynayan Yaya Toure, ilk 5 sezonunda 2 Premier Lig şampiyonluğu dışında, birer FA Cup, Lig Kupası ve Charity Shield kazanmıştı.

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER