Yayın ihalesi sonuçlanmadı

Bugün sonuçlanması ve yeni yayıncı kuruluşun açıklanması bekleniyorken Perşembe gününe ertelendiği öğrenildi.

NTV’nin son dakika haberine göre yayın ihalesi Perşembe gününe sarktı. Perşembe günü Riva’da TFF ve kulüpler birliği bir toplantı daha yapacak. İhale sonuçlarının 28 Şubat Pazartesi günü açıklanması bekleniyor.

TFF’den yapılan resmi açıklama

Bilindiği üzere, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2022-2023 ve devam eden futbol sezonlarını kapsayan TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Müsabakaları Yayın Haklarının devri için düzenlenen ihaleye ilişkin olarak; 14 Şubat’ta gerçekleşen ve ilk tekliflerin açıldığı yayın ihalesi toplantısında, 14 firmadan gelen 15 farklı teklif incelenmiş ve yapılan değerlendirme sonrasında, teklif veren firmaların eksikliklerini tamamlaması ve tekliflerini revize etmesi için 18 Şubat 2022 Cuma günü saat 17.00’ye kadar ek süre tanınmıştır.    

Mevcut katılımcılardan; toplam 12 adet revize teklif, Yayın İhale Komisyonuna sunulmuş ve revize teklifler değerlendirilmiştir. 

Komisyonun bir sonraki toplantısı, 24 Şubat 2022 Perşembe günü yapılacak olup, yayın ihalesine ilişkin nihai karar, 28 Şubat 2022 Pazartesi günü yapılacak toplantıda verilecektir.   

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER