20 Şubat 2024 Salı

Yeni spor kanalı TV 8.5

Eski muhabir yeni televizyon patronu Acun Ilıcalı TV8’i satın aldıktan sonra şimdi de TV 8.5 kanalıyla seyircinin karşısına çıkıyor.

TV8’de yayınlanan spor programlarını TV 8.5’a taşıyacak olan Ilıcalı ilk etapta NBA maçları ve 2018 Dünya Kupası grup eleme maçlarını bu kanal üzerinden yayınlayacak.

İngiltere FA Cup maçları da TV 8.5 kanalından şifresiz olarak yayınlanacak.

Aslında TV 8.5 yeni bir kanal değil. TV8 ile birlikte satın alınan MNG Shopping TV kanalı bir süre sonra ismini Shop90 olarak değiştirmişti. Acun Ilıcalı bu kanalı TV 8.5 olarak yeniden isimlendirdi ve konseptini değiştirdi. Bu nedenle Uydu alıcınızda Shop90 kanalı tanımıysa bu kanal üzerinden TV 8.5 yayınlarını izleyebileceksiniz.

YENİ TRANSFERLER BEKLENİYOR

Ukrayna ile oynanan milli maç sırasında ekranlara gelen deneyimli yapımcı/sunucu Göktuğ Sevinçli TV 8.5’un ilk transferlerinden biri. Kulislerde dolaşan diğer isimler ise Faik Çetiner ve Sergen Yalçın.

TV 8.5 Frekans Bilgileri

Frekans: 12346

Polarizasyon: H-Yatay

SR:9600

Fec: 3/4

V-Pid: 2901

A-Pid: 3001

Ayrıca uydu alıcınızda Shop 90 kanalı tanımıysa bu kanal üzerinden TV 8.5 yayınlarını izleyebileceksiniz. Acun Ilıcalı’nın yeni kanalının ilerleyen dönemde Digitürk, Turkcell TV+ ve D-Smart platformlarında da yayın yapması bekleniyor.

21 Ekim 2016 tarihi itibarı ile TV 8.5 Digitürk 51. kanaldan izlenebilecektir.

TV 8.5 Dsmart 47. kanaldan izlenebilecektir.

TV 8.5 kanalını izleyemeyen Digiturk ve Dsmart abonelerinin uydu alıcılarının fişini çekip 1 dakika bekledikten sonra tekrar takmaları durumunda kanal listelerine TV8.5 kanalı otomatik olarak eklenecektir.

tv-8-5-frekans

YANLIŞ ALGILANDI TV8.5 SPOR KANALI DEĞİL
TV 8.5’un sadece spor kanalı olmayacağını belirten Acun Ilıcalı, “Yanlış anlaşılıyor aslında. Onun sebebi de şu; spora yaptığımız yatırım duyuldu. Sadece spor olmayacak. Onun dışında eğlence ağırlıklı olacak. Yurt dışından bazı materyaller alıyoruz. Kendimiz bir şeyler yapacağız güzel bir kanal olacak” ifadelerini kullandı.
SPOR PROGRAMLARINI TOPA TUTTU
Yeni kanalı TV 8.5’ta da haber olmayacağını ifade eden Acun Ilcalı, kanalında spor tartışma programına sıcak bakmadığını ifade etti. “Tartışma ve spor programına sıcak bakmıyorum hala” diyen Ilıcalı, diğer kanallardaki spor tartışma programlarını topa tuttu.
GERİLİM VE TERÖRE VARACAK KADAR…
Acun Ilıcalı şöyle devam etti:
“Çünkü sporun olması gerektiği gibi değerlendirildiğini düşünmüyorum. Gerilim ve teröre varacak kadar bir algısı var, bunun bir parçası olmak istemiyorum. O yüzden sporla ilgili bir tartışma programı yapmayacağım.”

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER