Amrabat, Galatasaray’ı istiyor

Galatasaray, transfer listesinde üst sıralarda yer alan Nordin Amrabat için Kayserispor’la yeni bir görüşme yaptı.
Ocak ayında yapılan görüşmede Kayserispor Yönetimi, o dönem için Faslı futbolcuyu satmayı düşünmediğini, ancak sezon sonunda görüşebileceklerini söylemişti.
Bunun üzerine dün, Başkan Ünal Aysal ve transferden sorumlu yöneticeler Kayserispor Başkanı Recep Mamur’la bir kez daha görüştü, ancak Kayserisporlular, Ocak ayında yapılan pozitif konuşmaya karşın, olumlu yanıt vermediler.

Şu anda Fast’ta, Fas Milli Takım’ı kampında olan Nordin Ambrabat ise gelişmeleri yakından takip ediyor. Genç futbolcu yaşananlardan dolayı son derece tepkili.

KAYSERİSPOR BANA OCAK AYINDA SÖZ VERDİ, BENİM İÇİN DOĞRU ZAMANDA DOĞRU TAKIM GALATASARAY

Radyospor’da Özgür Sancar’ın sorularını yanıtlayan Nordin Ambrabat, “Yüz kere söyledim, geçen aralık ayında Galatasaray’a gitmek istediğimi. Sonra Ocak ayında Kayserispor yönetimiyle konuştum. Sezon sonunda gitmek istediğimi söyledim. Kabul ettiler. Benim için doğru zamanda, doğru takım Galatasaray” dedi.

BEN KÖLE DEĞİLİM, FIFA’YA GİDECEĞİM
Galatasaray’ın yaptığı son teklifi bildiğini kaydeden 25 yaşındaki futbolcu, “Başkanımız önce ‘evet teklif gelirse, transferine izin vereceğiz’ dedi. Bana söz verdiler. Teknik direktörümüz Şota her şeyi biliyor. Kendisinin de sözü vardı. Kayserispor’dan ayrılmak istiyorum. Bunu herkes biliyor. Ancak bana herhangi bir teklif olmadığını söylüyorlar. Gerçeği saklıyorlar. Geçen Aralık’ta da aynısını yaptılar. Menajerim teklif getirdi. Ancak Kayserispor Yönetimi, bunları hep hasır altı etti. Kayserispor’dan ayrılmak için elimden geleni yapacağım. Gerekirse FIFA’ya gideceğim. Ben köle değilim. Kayserispor benim transferimle iyi para alacak. Sorun ne anlamıyorum” diye konuştu.

GALATASARAY İYİ BİR TEKLİF YAPTI, GİTMEK İSTİYORUM, ŞOTA DA SÖZ VERDİ
Tatile çıkmadan önce teknik direktör Şota’yla konuştuğunu dile getiren Amrabat, “Şota, iyi teklif gelirse transferime izin vereceğini söyledi. Süleyman Hurma da aynı şeyi söyledi. Hurma’yı anlamak mümkün değil. Bu çılgınlık. Galatasaray iyi teklif yaptı. Şampiyonlar Ligi’nde oynayacaklar. Bu adam beni köle sanıyor. Bana köle gibi davranıyor. Kontratım var; ama ayrılmak istiyorum. Gitmek istiyorum. Birileri bana iyi bir teklif yapıyorsa bunu değerlendirmek gerekir. İzin vermeliler” şeklinde konuştu.

TRANSFERİM İÇİN 5-6 MİLYON EURO İSTEMELERİ NORMAL, DAHA FAZLASI ÇILGINLIKTIR
Her oyuncunun Galatasaray’a gitmek istediğini belirten Nordin Ambrabat, “Galatasaray’da oynamayı ben de istiyorum. Transferim için 5-6 milyon euro istemeleri normal. Ama bundan fazlasını talep etmek çılgınlıktır” dedi.

SÖZLERİNİ TUTMUYORLAR
Nordin, “Kayserispor’a geri dönmeyeceğim. FIFA’ya gideceğim. Ben insanım, köpek değilim. Ocak ayında ‘teklif gelirse seni bırakırız’ dediler. Beni ikna ettiler. Ama görüyorum ki sözlerini tutmuyorlar” diye konuştu.

GALATASARAY’A DÜŞÜNMEDEN İMZA ATARIM
Galatasaray’ın Türkiye’nin en büyük takımlarından bir tanesi olduğunu belirten Ambrabat, “Kayserispor’un neden bunu yaptığını anlamıyorum. Evet desinler, Galatasaray’a anında imza atarım. Düşünmeden ‘evet’ derim” dedi.

KARİYERİM İÇİN TRANSFER OLMALIYIM, BU BENİM HAKKIM
Kayserispor’a PSV’den geldiğini hatırlatan Nordin, “Benim kariyer planlamamda 1 buçuk 2 yıl Kayserispor’da oynayıp, sonra büyük takımlara gitmek vardı. Bunu en baştan söylemiştim. Benim için iyi bir aşamaydı. Kayseri’ye büyük bir kulüpten geldim. (PSV) bir adım geri gitttim; amacım iyi top oynayıp büyük Türk kulüplerine giderek üç adım ileri gitmekti. Bunu onlara da söyledim. Bu benim hakkım” diye konuştu.

GALATASARAY’DA OLMAK BENİM İÇİN BİR HAYAL
Galatasaray’ın çok büyük bir kulüp olduğuna vurgu yapan Ambarabat, “Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılıyor olmasının yanı sııra, çok büyük özellikleri var. Muhteşem bir stadı var. Çok büyük bir taraftarı var. Orada oynamak benim için bir hayal. İstanbul’da yaşamak, taraftarla bütünleşmek istiyorum. İleride evelenecğim. Eşimin de tercihi İstanbul’da yaşamak olacaktır” dedi.

GELECEĞİMLE OYNUYORLAR
Fatih Terim’in kendisi hakkındaki düşüncelerinin onur verici olduğunu belirten Nordin, “Fatih Terim’in lisetisinde yer almak benim için onur vericidir. Büyük bir gurur kaynağı. Ben de orada olmak, Galatasaray’ın bir parçası olmak isterim. Benim ihtiyacım transfer olmak. Ancak Süleyman Hurma adeta kariyerimi paramparça ediyor. Kariyerimi bitirmek için uğraşıyorum. Bu şeytanca bir şey anlamak mümkün değil, geleceğimle oynuyor” şeklinde konuştu.

SON HABERLER