UEFA’nın şike kararını bekliyoruz

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal Galatasaray’ın hedefinin Avrupa’da kalıcı olmak ve Avrupa’nın en büyük 10 kulübü arasına girmek olduğunu söyledi.

Köln Galatasaray’lılar Derneği’nin organize ettiği Spor Toto Süper Lig 2011-2012 sezonu şampiyonluğu kutlamasına katılan başkan Ünal Aysal, tüm transferlerin bu ay sonunda netleşeceğini belirterek şunları söyledi:

“Transferimiz suskun değil çok hareketli. Bu ayın sonundan önce tahmin ediyorum sizleri tatmin edecek bir liste ortaya çıkacak ve açıklanacak. Bu yıl geçen senelere nazaran biraz daha farklı çalıştık. Birbirini tutan komple bir kadro oluşturuyoruz. Avrupa’ya giden Galatasaray Avrupa’da kalıcı olmak üzere gidiyor. Bu ayın sonunu biraz daha beklememizin sebebi acaba ters bir karar çıkar mı diye tedbirli davranmak içindi ama biz bu ay sonunu geçirmeyeceğiz bütün transferleri açıklayacağız ve ondan sonra bir problem ortaya çıkarsa bunun sorumluları hesabını verir, biz vermeyiz. Hazırlık maçlarını Avrupa’da yapacağız kamp içinde teknik direktörümüz planlamaları yapıyor. Hazırlık maçlarımızın büyük bir bölümü de yurtdışında olacak. Herkesin gurur duyacağı bir Galatasaray seyredeceksiniz.”

Hedef Avrupa’nın en büyük 10 kulübü arasına girmek
Galatasaray Başkanı Aysal kutlamada geçmişi değil geleceği konuşmak için bulunduğunu belirterek, “Dünü konuşmak için buraya gelmedim. Ben geleceğimizi konuşmak için buradayım. Galatasaray’ın hedefi Avrupa’nın en büyük 10 kulübü arasına girmektir. Galatasaray Avrupa’nın en büyük kupasını kazanmış bir kulüptür. Bu başarıyı tekrar kazanmak için yendiden sahadayız. Galatasaray için imkansız diye bir şey olmadı” dedi.

Borç 120 milyon dolara düşecek
Sürekli başarı için çok güçlü bir ekonomik yapı ile sportif altyapılara ihtiyaç olduğunu ifade eden Aysal, bu başarının Galatasaray yönetimi tarafından tek başına kazanılmayacağını bunun için dünyadaki 25 milyon sarı kırmızılı taraftarın desteğine ihtiyaç olduğunu sözlerine ekleyerek konuşmasına şöyle devam etti: “Sportif başarı olmadan ekonomik başarı kazanmak zordur. Galatasaray’ın marka değerini en üst noktaya getirmek için çalışıyoruz. 328 milyon dolar olan borcumuzu gelecek yılın Mart ayında 120 milyon dolara düşürmeyi hedefliyoruz. Türk kulüplerinin de bu düzeye gelmek için çalışmaları gerekir. Avrupa ve tüm dünyadaki Galatasaraylıları 2020 kulüp kartı sahibi olarak sarı kırmızılı kulübe destek olmaya çağırıyorum.”

SON HABERLER