Abdullah Avcı Braga maçında olmayacak

Beşiktaş teknik direktörü Abdullah Avcı rahatsızlığı nedeni ile bugün oynanacak olan Braga maçında takımın başında sahada yer alamayacak.

Dün Braga maçı için takım ile birlikte Portekiz’e gidemeyen Abdullah Avcı’nın bugün yapılan kontroller sonrasında İstanbul’da kalmasına karar verildi.

Beşiktaş kulübünden yapılan resmi açıklama;

Yüksek ateş ve aşırı halsizlik sebebiyle Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde tetkikleri yapılan ve viral üst solunum yolları infeksiyonu tanısı ile tedaviye alınan Abdullah Avcı, şikayetinde gerileme olmaması sebebiyle bu sabah aynı hastanede tekrar kontrolden geçmiştir.

Yenilenen tetkikler sonucunda Avcı’nın “viral infeksiyon üzerinde gelişen süper infeksiyona bağlı atipik pnömoni” tanısı ile tedavisinin devam etmesi uygun görülmüş, uzun uçak yolculuğunun doğurabileceği olumsuzluklar üzerine doktorlar tarafından seyahat izni verilmemiştir.

Bu nedenle UEFA kuralları gereği Braga maçında takımımızın teknik sorumluluğunu Recep Uçar yapacaktır. Abdullah Avcı hocamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, acil şifalar diliyoruz.

SON HABERLER