Galatasaray defansı değişiyor

Galatasaray’da devre arasında defans operasyonu başlıyor. Aurelien Chedjou ve Martin Linnes ile yollar ayrılıyor. Yeni transferler geliyor.

Yaz transfer döneminde Serdar Aziz ve Cavanda ile defans bloğuna takviye yapan Galatasaray’da işler iyi gitmiyor. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Chedjou’ya gelen teklifler devre arasında değerlendirilecek ve oyuncunun sezon sonunda bonservissiz gitmesi beklenmeden satışı gerçekleşecek. Geldiği günden bu yana beklentileri karşılayamayan sağ bek Martin Linnes ile de yollar devre arasında ayrılacak.

Geçtiğimiz sezon Manchester City kulübünden kiralanan Belçikalı Jason Denayer bu sezon kulübü tarafından Sunderland’e kiralanmıştı. Sunderland’te mutlu olamayan ve istediği mevkide istediği kadar süre alamayan Denayer için girişimlere başlandı. Oyuncununda Galatasaray’a dönmek istemesi sarı kırmızılıların elini güçlendiriyor.

Manchester United’ın 26 yaşındaki Arjantinli defans oyuncusu Marcos Rojo’da Galatasaray’ın alternatifleri arasında. Sol ayaklı Rojo’nun sol stoper ve sol bek pozisyonunda da oynayabilmesi oyuncuyu bir adım öne çıkarıyor. Sol bek mevkisinde oynayan ve alternatifi olmayan Lionel Carole’e de alternatif olabilecek Rojo’nun transferi için kiralık formülü denenecek.

SON HABERLER