Trabzonspor Matus Bero’yu açıkladı

Trabzonspor, Slovak orta alan oyuncusu Matus Bero’nun transferinde mutlu sona ulaştı. Bordo-mavili takım, Matus Bero ve kulübü AS Trencin ile görüşmelere başlandığını KAP’a bildirdi.

Bordo-mavili kulübün başkanı Muharrem Usta, Bero’nun takımı Trencin’in stadında çekildiği fotoğrafla birlikte, “Trabzonspor ile anlaşmıştır” yazısı altına imza attığı kağıdın fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.
Bero’nun takımı Trencin’in Şampiyonlar Ligi 2. eleme turunda Ljubljana ile karşı karşıya geldiği maçı izleyen Muharrem Usta, 20 yaşındaki Slovak ortasaha oyuncusu ve kulübüyle aradaki pürüzleri gidererek anlaşma imzaladı. Trabzonspor’un, Bero için Trencin’e 2 milyon euro bonservis bedeli ödeyeceği öğrenildi.
Öte yandan Macaristan kampı öncesi transferleri bitirmek isteyen Trabzonspor, bir süredir gündemi meşgul eden Fabian Castillo ve Ogenyi Onazi için de girişimlerini yoğunlaştırdı.
Bu iki oyuncu ile her konuda anlaşmaya varan Bordo-Mavililer, futbolcuların kulüplerini ikna etmek için yeniden görüşme yapacak. Trabzonspor kurmaylarının, Fabian Castillo için 3 milyon dolar bonservis bedelini peşin isteyen Dallas kulübüne yeni bir ödeme planı sunulacağı belirtildi.
Bordo-Mavililer, Lazio’nun Onazi’yi bırakmak istememesi nedeni ile de bu transferde sıkıntı yaşıyor. İtalyan kulübüne önümüzdeki günlerde bir teklif daha yapılacağı ve beklemeye geçileceği ifade edildi.
Trabzonspor’un transferi Matus Bero’nun AS Trencin performansı.
87 maç, 25 gol, 18 asist.
Matus Bero: “Çocukluğumdan beri Liverpool ve Gerrard hayranıyım. 8 numara olarak oynamayı severim”

SON HABERLER