Ya düzeltecekler ya da gidecekler

Galatasaray kulübü başkanı Mustafa Cengiz divan kurulu toplantısında yaptığı konuşmada verilen cezalar hakkında konuştu.

Galatasaray kulübü başkanı Mustafa Cengiz “Maalesef bize kılıç çekilmemiş, savaş açılmış. Tahkim ve PFDK’nin son kararları bunu gösterdi. Bu hukuksuzluk ya düzeltilir ya da federasyon görevden çekilir. Bu kadar açık ve net. Biz haksızlıkla yürüyemeyiz.” açıklamasında bulundu.

Galatasaray kulübü başkanı Mustafa Cengiz’in açıklamaları

Yaptığımız savunmalarda Tahkim Kurulu’nun cezaları bozacağını düşünüyorduk. Maalesef Tahkim Kurulu, sert cezaları onayladı. Çok üzüldük. Yetmedi, sözlü açıklamalarımıza da hiçbir suç isnat edemedikleri halde Schalke maçından önce ceza verdiler.

Bu cezaların bize negatif etkileri oldu. Galatasaray şu anda sportif anlamda Türkiye’nin en büyük markası. Kimse bundan alınmasın. Rakiplerimiz de mücadele etsin, Avrupa’da ülkemizi en iyi şekilde temsil etsin. Bundan mutlu oluruz.

Galatasaray gibi dünya çapında yüz milyonlarca sempatizanı olan bir takımı ve Avrupa futbolunun isim olarak en değerli markalarından birini siz Federasyon olarak harcayamazsınız. Biz uyarılarımızı yaptık.

Bize kılıç çeker gibi bir hal var dedik. Ama yanıldığımızı gördük. Maalesef bize kılıç çekilmemiş, savaş açılmış! Tahkim Kurulu ve PFDK’nın son kararları bunu gösterdi. Bu hukuksuzluk ya düzeltilir, ya da TFF görevden çekilir!

UEFA’dan Galatasaray’a yeniden ceza verilsin diye dua edenler, telefon açıp, dilekçe yollayanlara, kendi geçmişteki UEFA ilişkilerini bizim aleyhimize kullananlara sesleniyorum; hedefinize ulaşamayacaksınız.

SON HABERLER