25 Mayıs 2024 Cumartesi

Doğu Anadolu’da rüzgar yine Stihl’den yana esti

Baraj gölü içindeki tarihi Pertek kalesi önünde düzenlenen parkurda 30 tur atan takımlar arasından şampiyonada liderliği elinde bulunduran Stihl takımı birinciliği elde etti. 
Alpay Akdilek – Kerem Tuncer’den oluşan Stihl takımı 41.05,703’lük zamanlarıyla podyumda birincilik kupasını kaldırırken, arkasında Saruhan Tan-Kerim Zorlu’dan oluşan YKM Sport takımı (42.46,343) ikinci sırada, Hamdi Kitapçı-Murat Leki’den oluşan Beşiktaş-Miele takımı ise 43.33,171’lik dereceleriyle podyumda üçüncülük kupasını kaldıran isimler oldular.

İlk kez iki kardeş ilin Elazığ ve Tunceli Valilikleri ile Pertekliler Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı işbirliği ile gerçekleştirilen organizasyonun 9. ve 10. yarışları Doğu Anadolu halkını offshore sporu ile tanıştırdı. 
Murat havzasındaki Keban Baraj Gölü’nde sabah sıralama turlarıyla başlayan, Tunceli Grand Prix’ine 9 tekne katıldı. Şampiyonada lider durumda bulunan Alpay Akdilek-Kerem Tuncer’den oluşan Stihl teknesi 01:16,875’lik zamanlarıyla ilk sırada kalkışa hak kazanırken, 3 saniye gerisinden Hamdi Kitapçı-Murat Leki’den oluşan Beşiktaş-Miele teknesi ikinci sırada, Saruhan Tan-Kerim Zorlu’dan oluşan YKM Sport takımı ise 01.20,360 zamanlarıyla üçüncü sırada yer almışlardı. 
Yarışmada ise Stihl, Beşiktaş-Miele, GSYİAD-Galatasaray, WD40, Lenore Yacht, Angel Yacht ve Franke olmak üzere 7 tekne rekabet etti. 
Dereceye girenlere ödülleri Elazığ Valisi Muammer Erol, Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen, PEYDAV Başkanı Cemil Yatkın, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fethi Altınyuva, Pertek Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç, Petek Termal Otel Sahibi Selahattin Şerefoğlu, Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyon Başkanı Enver Oral ve Yönetim Kurulu Üyesi Pervin Bilir ve İstanbul Offshore Kulübü Başkanı Uğur Işık tarafından verildi.
Yarın ise “Elazığ Grand Prix”i adıyla koşulacak yarışlarda 9 takım 18 pilot mücadele edecek. 

Yarının programı şöyle:
11.00 – 12.00 Sıralama Turları / Resmi Antrenmanlar- Pertek Termal Hotel Sahili
14.00 – 15.00 Elazığ Grand Prıx 
15.10 – Ödül Töreni – Pertek Feribot iskelesi
15.20 – Basın Toplantısı – Pertek Termal Hotel-Işıklar Süper Tır

- Sponsor Bağlantı -
- Sponsor Bağlantı -

BANKO İDDAA TAHMİNLERİ