Nurettin Ovat gümüş madalya kazandı

Macaristan’ın Keszthel kentinde yapılan final maçları ile sona eren Yıldızlar Avrupa Boks Şampiyonası’nda final müsabakalarında 54 kiloda ringe çıkan Nurettin Ovat, Macar Norbert Herczeg 16 – 11 puanla yenilerek şampiyonayı ikincilikle tamamladı.

Boksörlerden, 46 kiloda Ömer Koç, 48 kiloda Muhammet Ünlü, 70 kiloda Ceyhan Barış ise bronz madalyada kaldıılar.

Boksörlerin şimdiki hedefi Yıldızlar Dünya Boks Şampiyonası. Yıldızlar Avrupa Boks Şampiyonası’nı başarı ile tamamlayan Yıldız Milli Takımı’nda yeni hedef 22 – 30 Temmuz 2011 tarihleri arasında Kazakistan’ın Almata kentinde yapılacak Yıldızlar Dünya Şampiyonası’nda şampiyonluklar kazanmak.

FEDERASYON BAŞKANI GÖZGEÇ’TEN TEBRİK


    Yıldızlar Avrupa Boks Şampiyonası’nda başarı gösteren sporcuları kutlayan Boks Federasyonu başkanı Eyüp Gözgeç, ”Milli takıma alt yapıdan çok iyi bir jenarasyon geliyor. İnşaallah 2016 Olimpiyat Oyunları’nda bu boksörler A Milli Takım’a takviye olacaklar ve büyük başarılara imza atacaklar.” dedi.

    Gözgeç, özellikle yıldız boksörlerin Kazakistan’da yapılacak Yıldızlar Dünya Şampiyonası’nda daha başarılı olacaklarını da iddia ederek, ”Ben onlara inanıyor ve güveniyorum.” diye konuştu.

    Bu arada yıldız boksörler yarın yurda dönüyor. 34 ülkeden 241 boksörün katıldığı Yıldızlar Avrupa Boks Şampiyonası’nda Türkiye’yi başarı ile temsil eden boksörler yarın Türk Hava Yolları’na ait uçakla Budapeşte’den kalkan uçakla saat 16.40’da İstanbul Hava limanına inecek.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER