Es-Es yeni hoca arayışına girdi

Adı şike olaylarına karışan ve gözaltına alınan Teknik Direktör Bülent Uygun ve Sportif Direktör Ümit Karan ile Sivasspor’dan transfer edilen Mehmet Yıldız için önce sözleşmeyi dondurma kararı alan Eskişehirspor yönetimi, şimdi de bu üç isim ile yollarını ayırıyor.

 
    Başkan Halil Ünal ve Asbaşkanı Mesut Hoşcan yönetiminde bir araya gelen Eskişehirspor yönetimi, gözaltına alınan Uygun ve Karan ile yollarını ayırma kararı aldığı öğrenildi. Yıldız’ın anlaşmasını da fesih etme karar aldığı belirtildi. Bunun üzerine harekete geçen yönetimin yurtiçi ve yurtdışında teknik direktör arayışına girdiği kaydedildi. Ayrıca yönetimin iki futbolcu almak için de harekete geçtiği belirtildi.

    Alınan bilgiye göre, Eskişehirspor yönetimi futbolda şike iddiaları operasyonu kapsamında, takımın hocası Bülent Uygun, sportif direktör Ümit Karan ve yeni transfer golcü futbolcu Mehmet Yıldız’ın gözaltına alınmasının ardından harekete geçti.

    Bunun üzerine üst üste toplantılar yapan Eskişehirspor yönetimi, gözaltına alınan Uygun, Karan ve Yıldız için yollarını ayıracak. Savcılıktan ve mahkemeden çıkacak kararı beklemeye gerek duymayan yönetim, her üç isminde görevine son verme kararını aldı.

 
    Konuyla ilgili kamuoyuna henüz resmi bir açıklama yapmayan yönetimin, yeni bir teknik kadro arayışına da girdiği öğrenildi. Yönetimin bu bağlamda yurtiçi ve yurtdışından değişik hocalarla görüşme içerisinde olduğu kaydedildi. Belçika kampına kadar yeni teknik direktörü takımın başına getireceği belirtildi.

    Bu arada, Sivasspor da forma giydiği dönemde adı şike ve teşvik olaylarına karışan ve Eskişehirspor’a transfer olan Mehmet Yıldız’ın durumunu da değerlendiren yönetim bu oyuncunun da sözleşmesini fesih etme kararı aldı. Buna göre önümüzdeki günlerde Uygun’un yanı sıra ve Karan ve yeni transfer Yıldız’ın da takımla ilişkisi kesileceği ifade edildi.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER