Süper kupa maçı ertelendi

Fenerbahçe ve Beşiktaş arasında oynanması gereken Süper Kupa maçı ileri bir tarihe ertelendi.

Mehmet Ali Aydınlar, “Bugün yaptığımız yönetim kurulu toplantısında şike soruşturmasıyla ilgili alığımız kararları açıklıyorum. 31 Temmuz tarihinde Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanacak Süper Kupa ertelenmiştir. Savcılıktan belgeler yarından itibaren federasyonumuza gelmeye başlayacaktır. Bu nedenle liglerin ertelenip ertelenmeyeceği konusuna en kısa sürede belgeleri gördükten sonra karar vereceğiz. Dün bildiğiniz gibi UEFA’da görüşme yapılmıştı. UEFA’nın da bu konudaki desteği ve güvencesi bizimle birlikte. Bugün aldığımız kararlar bu kadar. Kupa maçı ileri bir tarihe ertelendi, tarihi belli değil” diye konuştu.

Aydınlar, “Beşiktaş’ın verdiği karara saygı duyuyoruz ama soruşturma sonuçlanınca kadar bizim yapacağımız herhangi bir şey söz konusu değil” dedi.

Fenerbahçe ve Trabzonspor’un yaptığı açıklamalar hakkında görüşü sorulan Aydınlar, “Ben sert eleştiri görmedim, herkes kendi beklentilerini yansıtıyor” şeklinde konuştu.

Mehmet Ali Aydınlar, “Biz acele karar alalım demiyoruz, yanlış karar almamak istemiyoruz, doğru karar almak istiyoruz. Şu ana kadar elimize ulaşmış belge yok, yarından itibaren belgeler geliyor, yarından itibaren daha somut konuşabililirz. Belgeler bir seferde mi bize verilecek, yoksa bu bir başlangıç mı bunları gördükten sonra karar vereceğiz” dedi.

Yönetim kurulundan yetki aldıklarını belirten Aydınlar, “Erteleme yapacaksak ne kadar ertelmee yapacağız en kısa sürede açıklayacağız” diye konuştu.

Avrupa kupalarına katılacak takımları UEFA’ya 31 Mayıs’ta bildirdiklerini belirten Aydınlar, UEFA’nın da bunda değişiklik yapmayacağını belirttiğini, Avrupa kupalarına mevcut takımların gideceğini söyledi.

Aydınlar, “Bu takımlardan suçlu olan ve cezaya uğrayan takımlar varsa UEFA o kulüp nezlinde karar verecektir” dedi.

Kendilerine şifreli belgelerin gelmesinin söz konusu olmadığını belirten Aydınlar, “Biz bununla ilgili özel bir çalışma düzeni hazırladık federasyonda” diye konuştu.

Mehmet Ali Aydınlar, “Henüz soruşturma başlamış değil, belgeler gelmiş değil, biz ne olduğunu bilmiyoruz, bizde sizler gibi medyadan takip ediyoruz. Küme düşme olacak mı, şike var mı, teşvik var mı bir şey bilmiyoruz” diye konuştu.

Aydınlar son olarak da, “SPK ile görüşüyoruz ama doğrusu bu soruşturmayla ilgili SPK ile görüşümüz yok ama diğer konularla ilgili SPK ile görüşüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER