TFF karar veremedi

TFF savunma hakkı olmadığı gerekçesiyle kararın erteledi. Ancak zaten savunma yapılamayacağı biliniyordu. Neden Türk futboluna yine zaman kaybettirildi? Federasyon karar vermekten neden çekiniyor? Suç vardır yada yoktur demek bu kadar zor mu?

Karar açıklanmadan önce Fenerbahçe hisselerinin 1 günde %20 Beşiktaş hisselerinin ise %12 oranında yükselmesinin sebebi nedir? Karar önceden kim yada kimlerle paylaşıldı? Bu sorunun cevabı da spor severler tarafından merakla beklenmektedir.

Türk spor severleri federasyonun bu ilginç ve belirsizliğin devam edeceği kararını oldukça tartışacağa benziyor.

MEHMET ALİ AYDINLAR ‘ın o belirsizliği devam ettiren açıklamaları…

– Futbolumuzun olağanüstü günlerden geçtiği bugünlerde, kanun ve talimatların bize tanıdığı sınırlar içerisinde detaylı ve titiz bir çalışma yapıyoruz. Çalışmalarımızı da sınırlar çerçevesinde sizlerle paylaşıyoruz.

– Belge ve deliller neticesinde oluşturulan rapor sonunda alınan kararlar şu şekildedir:

– Bu aşamada hükum verilmesinin doğru ve hakkaniyete uygun olmayacağı, kamuoyunun taktirlerine sunulur. 

– Şu anda tutuklu yargılanan isimlerin tedbirli olarak PFDK’ya sevk edilmelerine karar verilmiştir.

– Etik Kurulu’nun incelemeleri, ek gelecek olan belge ve evraklarla devam edecek.

– Bizden radikal kararlar bekleyenler var. Biz bir karar alırken bütün yönleriyle düşünmek zorundayız.

Tutukanan aşağıdaki kişilerin tedbirli olarak PFDK’ya sevk edilmesine karar verilmiştir.

Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoüğlu, İlhan Ekşioğlu, Tamer Yelkovan, Cemil Turan, Serdal Adalı, Tayfur Havutçu, Ahmet Ataş, İbrahim Akın, İskender Alın, Mecnun Otyakmaz, Ahmet Çelebi, Korcan Çelikay, Bülent UIygun, Ümit Karan, Ömer Ülkü, Coşkun Çalık.

Tutuksuz yargılananlardan 35 kişi de PFDK’ya sevk edilmesine karar verildi.

Aydınlar “Soruşturmaya göre yeni sevk işlemleri de gerçekleşecektir. Federasyon en iyi kararı vermek için çalışmaları sürdürmektedir” diyerek sözlerini tamamladı.

Soruları yanıtlayan Aydınlar Etik Kurulu’nun yapacağı çalışmayla ilgili olarak, “Etik Kurulu’nun ikinci aşamada yapacağı inceleme mevcut dosya üzerinden yapılacak ancak ilave belgeler varsa onlar da ilave edilecek. Adli kurumlarla işbirliği içerisinde soruşturmayı yürütüyoruz” dedi.

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER