Emenike’nin ifadesinden ayrıntılar

Yaklaşık 3 saat adliyede bekleyen Emenike, adliyenin terasındaki kafede yemek yedi. Birçok hayranı ile fotoğraf çektiren Emenike’nin İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşması saat 14.00 sıralarında başladı. Kimlik tespiti yapılan Emenike, aylık gelirinin 100 bir Euro olduğunu ifade etti. İddianamedeki suçlamaların hatırlatıldığı Emenike, tercüman aracılığıyla ifade verdi.

Maçtan önce transfer teklifi gelmedi
Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci’nin, “Karabük – Fenerbahçe öncesi resmi veya gayri resmi bir transfer teklifi geldi mi?” sorusuna Emenike, “Hayır böyle bir teklif gelmedi.” diye yanıt verdi. Emenike, Mahkeme Başkanının, “Fenerbahçe’ye transferinden önce bu kulüpten herhangi bir avans, kapora gibi bir para aldın mı?” sorusuna da, “Hayır böyle bir para almadım.” diye cevap verdi.

Kariyerime zarar vermemek için iğne ile oynamadım
Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci’nin, “Kulüp doktorunun maçta oynayabilirdi yönünde bir beyanı var. Buna rağmen neden oynamadın?” sorusuna ise Emenike, şöyle yanıt verdi; “Sakattım. Hastanedeki doktor oynayamayacağımı söyledi. Kulüp doktorum ise iğne ile oynayabilir dedi. Ben iğne vurularak hiç oynamadım. Nijerya Milli Takım Teknik Direktörüme de sordum. O da “iğne ile oynama, kariyerine zarar verirsin” dedi. Ben de iğne ile oynayıp kariyerime zarar vermemek için oynamadım.”

Ankaragücü maçında sakatlandım
Menajeri Erdem Konyar ile Sami Dinç arasında maçtan önce yapılan konuşmalar ile ilgili bir bilgisinin olmadığını belirten Emenike, “Ben Ankaragücü maçında sakatlandım. Fenerbahçe maçında da sakatlığım devam ediyordu.” dedi. Emenike, menajeri Erdem Konyar’ın herhangi birinden para alıp almadığı konusunda da bilgisinin olmadığını söyledi.

Fenerbahçe’ye transfer olacağımdan haberim yoktu
Mahkeme Başkanının, “Fenerbahçe maçında oynamadı. Lig sonunda Fenerbahçe’ye transfer oldu. Bu konuda spekülasyonlar ortaya çıktı. Buna ne diyorsun?” sorusuna , Nijeryalı futbolcu Emenike, “Bana yurtdışından da birçok kulüpten transfer teklifi vardı zaten. Fenerbahçe’ye transfer olacağımı o zaman bilmiyordum. Karabük-Fenerbahçe maçından sonra da Nijerya’ya gittim zaten. Bu tür dedikoduları duymadım. Maçta oynamamamdan dolayı yapılan spekülasyonlardan haberim yoktu.” diye ifade verdi.

Kaynak: TRTSpor

- Sponsor Bağlantı -

SON HABERLER